Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kocaeli, şanına yakışanı yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, kamu kurumları ile ilçe belediyelerinin yapımını tamamladığı hizmetlerden oluşan 195 eserin açıl...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, kamu kurumları ile ilçe belediyelerinin yapımını tamamladığı hizmetlerden oluşan 195 eserin açılışı için saat 17.30’da Sekapark’taki Bilim Merkezi’nde bir tören düzenlendi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP Kocaeli Milletvekilleri ve il protokolünün katıldığı açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Merkezi ile Kocaeli Film Platosu’nu inceledi.

 

HAREMLİK SELAMLIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Valilik ziyareti öncesinde kent merkezinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Valilik çevresi polis bariyerleri ile kapatıldı. Görevli olmayanlar Valilik çevresine alınmadı. Valilikten Seka Park'a yol boyunca polisler görevlendirildi. Orduevi'nden Öğretmenevi'ne girişler kapatıldı. Programda görevli basın mensupları da programa girişte iki kez arandı. Gazetecilerin çantaları 3D X-Ray cihazında kontrol edildikten sonra içeriye alındı. Bilim Merkezi'ne erkenden gelen erkek ve kadın vatandaşlar ayrı yerlerden programı takip edilecek şekilde alana alındı. Normalde saat 16.30'da başlaması gereken program, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programının sarkması nedeniyle saat 17.30’da başladı.

 

6. AÇILIŞ BAYRAMI VE BİLİM MERKEZİ

6. Açılış Bayramı kapsamında Büyükşehir’in 118, kamu kurumlarının 41 ve ilçe belediyelerinin 36 adet olmak üzere yapımını tamamladığı toplam 195 yeni eser hizmete girdi. Törende bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, bugün açılışını yapacağımız Bilim Merkezi, hizmete açacağımız 195 eser, içinde bulunduğumuz Sekapark, Kocaeli’ye kazandırdığımız bunlar gibi binlerce hizmet ve eser zatı alinizin vizyonunun eseridir. Bize, şehrimize ve ülkemize bu vizyonu kazandırdığınız için zatı âlinize şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

İNSANLAR DA BALIKLAR DA SEKAPARK’I SEVDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’ne teşriflerinden duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Eskiden ‘şu ülkenin, bu ülkenin parkı’ denirdi. O parklara gıptayla bakardık. Ama o eskidendi. Şimdi birçok ülkeden gelip Sekapark’a gıptayla bakıyorlar. Eskiden burada ağaçlar kâğıda dönerdi. Şimdi aynı yerde tohumlar ağaç oluyor. Binlerce ağaç yüzbinlerce metrerake yeşil alan sadece arazinin değil, Kocaeli’mizin çehresini değiştirdi, değiştiriyor. Halkımız, bir zamanlar giremediği bu alanı çok sevdi. Halkımız denizle kucaklaşmayı çok sevdi. Halkımız sahilde yürümeyi, çimlere basmayı, pedal çevirmeyi çok sevdi. Sadece insanlar değil, balıklar da Sekapark’ı çok sevdi. Terk ettikleri İzmit Körfezine geri döndüler’’ açıklamasını yaptı.

 

ÇOCUKLAR YAŞAYARAK ÖĞRENECEK

TÜBİTAK ile Büyükşehir’in birlikte hayata geçirdiği Bilim Merkezi’ne yönelik bilgiler aktaran Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bilim Merkezi yatırımını gençlerimizin yolunu, ufkunu açmak için TÜBİTAK’la birlikte kurduk. Çocuklarımızın bilgiyi görerek, dokunarak, işiterek öğrenmesini, yönetmesini, öğrendiklerini hayatları boyunca uygulayıp geliştirmelerini istiyoruz. 150’nin üzerinde bilimsel düzenek kurduk. Hareket, ses, renk, algı, gerçeklik kanunlarını bu düzenekler üzerinde bizzat yaşayarak öğrenecekler. Halen kullandıkları araç gereçleri nasıl yapabileceklerini, nasıl geliştirebileceklerini bilecekler. Yaşanarak öğrenilen bu bilginin, teknoloji ve teknolojik üretim için ufkumuzu açacağına inanıyorum’’ şeklinde konuştu.

 

YENİ TÜRKİYE’NİN BİLGİ ÜSSÜ

Kocaeli’nin artık bir bilim şehri olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Kocaeli’nin ‘sanayi şehri’ vasfını, Allah’ın izniyle ‘Yeni Türkiye’nin Bilgi Üssü' vasfına dönüştüreceğiz. Bugün de çok heyecanlıyım. Hem Türkiye’nin en büyük Bilim Merkezlerinden birini, hem de Türkiye’de ilk kez üretilen bilimsel düzenekleri hizmete açıyoruz. Heyecanımın bir nedeni de tarihi tevafuk. Çünkü bugün 18 Nisan. 18 Nisan 1936’da Türkiye’nin ilk kâğıdı burada üretilmişti. O ilk üretim Kocaeli’nin kaderine yön verdi. Bilim Merkezimiz de Kocaeli’nin kaderine yön verecek.’’

 

BAKAN IŞIK KONUŞMA YAPTI

Törende bir konuşma yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, öğrencilerin Kocaeli Bilim Merkezi’nde bilimi dokunarak öğreneceklerini söyledi. Bakan Işık, ‘’Bilim merkezleri sayesinde çocuklarımız daha yaratıcı, üretken ve kendine güvenen bireyler olarak yetişecekler’’ dedi.

 

"KOCAELİ HER ZAMAN DİK DURDU"

Sabah saatlerinden itibaren alanı dolduran coşkulu bir kalabalığın alkışları eşliğinde kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Sevgili Kocaelililer, değerli kardeşlerim, bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Resmi açılışların yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Maşallah altyapıdan konuta, arıtmadan restorasyona kadar birbirinden değerli 359 trilyonluk yatırımı bitirdi. İlçe belediyelerimizin hizmetlerinin de açılışlarını yapıyoruz. Belediyelerimiz gerçekten gayretli. Kocaeli’den en ufak bir şüphe yok, Kocaeli, her zaman dik durdu, dikleşmedi. Kocaeli şanına yakışanı yapıyor, daha da güzel olacak’’ sözleriyle konuşmasına başladı.

 

"KOCAELİ’NE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

‘’Kocaeli hep seninle’’, ‘’Recep Tayyip Erdoğan seninleyiz her zaman’’ tezahüratları eşliğinde konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Körfez geçişi köprüsünü ve yapılan işleri havadan gördük. Artık bu körfezi dolaşmadan hemen köprüden Yalova’ya, Karamürsel’e, İzmir’e yollar kısaldı. Biz yol medeniyettir demiştik. Yolun varsa medenisin. Kocaelili vatandaşlarım, benim kalbimin hep mehtabı oldunuz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsıma gösterdiğiniz teveccüh nedeniyle Kocaeli’ne şükranlarımı sunuyorum. Kocaeli’nin bize verdiği desteğe, itimada, güvene layık olacağız. Cumhurbaşkanı olarak 17. ziyaretimi Kocaeli’ne yapıyorum’’ şeklinde konuştu.

 

"KOCAELİ İLE PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR"

Kocaeli’ne ve Kocaeli halkına duyduğu samimi duyguları dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti; ‘’Kocaeli ile muhabbetimiz çok eski ve çok güçlü. Başbakanlığım dönemimde her fırsatta Kocaeli’ne geldim, sizlerle hasret giderdim. Kocaeli ile pazara kadar değil mezara kadar beraberiz. Bu sıradan bir yolculuk değil. Kocaeli ile bağımız gençlik yıllarımdan başlıyor. Kocaelili arkadaşlarımla hep kader arkadaşlığı yaptım. Bir kez daha vefanız, muhabbetiniz, güçlü desteğiniz için muhabbetlerimi sunuyorum.’’

 

"YENİ TÜRKİYE YOLUNDA KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ"

Yeni Türkiye yolunda ve 2023 hedeflerinde Kocaeli’nin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Ülkemizi 2023 hedeflerine hep birlikte oluşturacağız. Yeni Türkiye’yi, Kocaeli ile birlikte oluşturacağız. Kocaeli yeni Türkiye’ye hazır mı? Kocaeli, sadece Türkiye’nin değil tüm bu coğrafyanın sesidir. Kocaeli, her köşeden gelen kardeşlerimize kucak açıyor. Sizler birliğine ve beraberliğin, dayanışmanın abidesi olacaksınız’’ açıklamasını yaptı.

 

Törende yaptığı konuşmasında Yeni Türkiye'nin Başkanlık Sistemi'ne karşı çıkanlara ağır sözlerle eleştiren Erdoğan, şunları söyledi;

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ

"Daha hızlı daha seri kararlar alabilmek için, sistemde bir değişime gitmek gerek. Bakıyorsunuz bunlar parlamenter sistemle mi başkanlık sistemiyle mi yönetiliyorlar. Başkanlık sistemiyle yönetiliyorlar. Bizim kültürümüze, bizim genlerimizde, örfümüzde adetimizde aslında bu var. Başkanlık sistemi için 367 gerekiyor ben ne dedim 400 verin.

 

HODRİ MEYDAN ÇIKIN, GERİ DÖNÜŞÜMÜZ YOK

400 oldu ne ala olmadı referandum. Bunlar şunu düşünüyorlar, Türkiye başkanlık sistemine geçerse bunlar koalisyonlarda bile kendilerine yer bulamayacaklar. Hodri meydan diyorum. Çıkın. Bu yeni Türkiye hedefi için başkanlık sistemi için, bunu değiştirecek kim olursa olsun gelin millet olarak ona sahip çıkalım diyorum. Yeni Türkiye hedefi için bunu değiştireceğiz. Geri dönüşümüz yok.

 

PARLAMENTO YİNE OLACAKTIR

Kocaeli milli iradeye çıktığını bir kez daha gösterecek mi? Biz güçlü bir iktidar olmanın avandajlarını kullandık. Güven ve istikrar kavramlarını iyi yerleştirdik Türkiye'yi buraya kadar getirdik. Başkanlık sistemiyle Türkiye hiç bir zaman denetimden uzak olmayacaktır. Parlamento yine olacaktır. Verdiği yetkinin dışında atım atarsa hesaba çekecektir. Türkiye'nin 12 yılda 3 kat büyümesi bu istikrarı ve güven iklimi sayesindedir. Şimdi 14 Ağustos 2014 tarihi itibariyle parlamenter sistem buzdolabına konuldu. Türkiye'nin geldiği yer ortada. Gelin siz çalışın, çalışırsak bu iş olur. Kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?"

 

Törende yaptığı konuşmasında Avrupa Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili verdiği kararı da eleştiren Erdoğan şunları söyledi;

 

AP BÖYLE BİR KARAR ALSA NE YAZAR ALMASA NE YAZAR

"Türkiye muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkıyor, çıkacak. Papa daha yaptığı yanlışı düzeltmeden bu defa AP benzer hezeyanları sergilemeye başladı. AP böyle bir karar alsa ne yazar almasa ne yazar. Buradan tüm dünyaya seslenmek istiyorum. Biz bu kararları alanların asıl amaçlarının Ermenilerin haklarını korumak olmadığını biliyoruz.

 

BU KAMPANYADAN HİÇBİR ŞEY ÇIKMAZ

Hasmane tutumla yürütülen bu kampanyadan hiçbir şey çıkmaz. Bizimle ve kardeşlerimizle sorunu olan Ermeni diasporasıdır.

 

ÜLKEMİZDE 80 BİN ERMENİ YAŞIYOR

Bu meseleyi tarihi temelinden koparıp siyasallaştırmak en çok Ermeniere zarar verir. Bizim Ermenilere karşı bir düşmanlığımız olsa bizim ülkemizde 80 bin Ermeni burada nasıl yaşardı. Gidin Samatya semtine bakın nasıl iç içe yaşıyoruz. Bu vatandaşlarımız özgürce yaşıyor, eğitim görüyor tüm haklardan eksiksiz yararlanıyorlar. Bizim Ermenilerle hiçbir meselemizin olmadığı ispatımızın ülkemizde yaşayan 80 bin Ermenidir.

 

ERMENİSTAN'A KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Türkiye olarak defalarca Ermenistan'a el uzattık. Ama diasporanın etkisinden çıkamadılar. Bizim Ermenistan'a kapımız her zaman açık ama Karabağ sorununu çözmek şartıyla.

 

TERÖR ÖRGÜTÜ GÜDÜMÜNDEKİ PARTİNİN LİDERİ ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARINA SAHİP ÇIKTI

7 Haziran ve sonrası terör örgütü güdümünde siyaset yapan partinin genel başkanı çıkmış bu sözde Ermeni soykırımı iddialarına sahip çıkıyor şimdi de Vatikan sözcülüğüne soyunmuş. Bunlar kendi ülkelerine bu kadar yabancılar. Yalanlar asılsız ithamlar üzerinden meşruiyet kazanılmaz. TBMM başkanımız grup başkanlarını ortak bildiriye davet ediyor üç parti imza artıyor terör örgütü temsilcisi olan parti imza atmıyor hani bunlar Türkiye'yi temsil ediyordu. Önce silahtan umduklarını neden oldukları olayların hesabını vermek zorundalar sonra çıksın özgürlük desinler.

 

ÖZAL'A DEDİKLERİNİ BANA DİYORLAR

Dün sayın Turgut Özal'ın vefatının yıldönümüydü. Allah kendisine rahmet eylesin diyorum. Özal'a karşı çıkanlar ona hakaret edenler, ona netür hakaretler yapmışlardı. Sivil diktatör diyorlardı. Bugün aynısını bana diyorlar."

 

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından aralarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Bilim Merkezi ile birlikte hizmete aldığı 118 eserin de aralarında yer aldığı toplam 195 projenin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizmetlerin açılış kurdelesini protokol ile birlikte kesti. Kurdele kesim töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Başkan Karaosmanoğlu’nun eşi Behiye Karaosmanoğlu da hazır bulundu.

 

TÜRKİYE’NİN EN DONANIMLI BİLİM MERKEZİ

6. Açılış Bayramı kapsamında hizmete aldığı eserler arasında Kocaeli Bilim Merkezi başı çekiyor. Sekapark içindeki eski Seka Kağıt Fabrikası’nın restore edilmesiyle oluşturulan Kocaeli Bilim Merkezi, 8 bin 560 metrekare alan üzerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığıyla inşa edildi. Kocaeli Bilim Merkezi, Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biriyle hayat bulan Sekapark içinde, atıl fabrika yapılarının dönüştürülmesiyle kuruldu. Bilim Merkezi’nde, yüzlerce bilimsel düzenek, galeriler, sergi salonları ve atölyeler yer alıyor. ‘’Her şey bilmekle başlar’’ sloganıyla çıkılan yolda Kocaeli Bilim Merkezi, bilime ve öğrenmeye meraklı her yaştan insana kapılarını açtı.

 

MERKEZDE YOK YOK!

Uzayın gidilemez noktalarından okyanusların en derin yerlerine, pek çok oluşum, doğa kanunu ve soru işaretinin cevabı Kocaeli Bilim Merkezi’nde yer alıyor. Merkezde özel tasarlanmış 200’e yakın deney düzeneği, çeşitli salonlarda sergilenecek. Geleceğin bilim insanları, özel çalışmaların yapılacağı atölyelerde herkese marifetlerini gösterecek. Sergi alanları, her yıl Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bilimsel sergilerini ağırlayacak.

 

BİLİMİN SULTANLARI

Kocaeli Bilim Merkezi, Kanada, ABD, Güney Afrika, Norveç, Malezya ve Dubai'de bulunan ve birçok bilim merkezinde sergilenen 'Bilimin Sultanları' sergisine bir yıl boyunca ev sahipliği yapacak. Bilime öncülük eden Müslüman bilim insanlarının icat ve keşiflerinin uygulamalı, interaktif ve görseller olarak sunulacak. Sergide El Zerdali, Abbas İbn-i Firnas, İbn-i Nefis, El Zehravi, El Cezeri gibi M.S. 600 ile 1600 yılları arasında Müslüman bilim insanlarının gerçekleştirdiği başarıları görülebilecek.

 

YENİ DÜZENEKLER İMAL EDİLDİ

Seka Kağıt Fabrikası döneminde mekanik atölye olarak fabrikanın bakım ve tamir işlerinin yapıldığı 3 bin 500 metrekare alan bakım ve imalat atölyesine dönüştürüldü. Burada Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle kendi bilim düzeneklerimiz inşa edilmeye başlandı ve 5 adedi imal edildi. Serkan BORLAK

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN AÇILIŞINI YAPTIĞI 118 ADET ESER ŞÖYLE;

1- Seka Bilim Merkezi

2- Yıldız Konutları

3-Bahardere Islahı Ve Duble Yol Yapımı

4-Merkez Atıksu Arıtma Tesisi

5-Tütünçiftlik Sahili Düzenleme İşi

6-Altın Kemer K.M

7-Cebeci Sahili Düzenleme İşi

8-Sırrı Paşa Konağı Restorasyonu

9-Kuruçeşme K.M

10-Bayramoğlu Plajı Düzenleme İşi

11-Değirmendere K.K

12-Dilovası Kuzey OSB Yolu

13-Gölcük Katlı Kavşağı

14-Gebze Caddeleri Yapımı

15-İzmit Caddeleri Yapımı

16-Çayırova Caddeleri Yapımı

17-Miralay Mümtaz Cd. (2.Etap)

18-Darıca Caddeleri Yapımı

19-Derince Çenesuyu Alternatif Yolu

20-İzmit Sanayi Cd. Ve Otopark

21-Çayırova Yaya Köprüsü

22-Karamürsel Kuzey-Güney Yanyollar

23-Dilovası Bağdat Cd.

24-Darıca Cd. Caddeleri Yapımı

25-Dilovası Asalet Ve Farabi Caddeleri

26-Kartepe Birlik Cd.

27-Kocaeli Geneli 15 Kavşak Düzenlemesi

28-Cebeci Atık Su Arıtma

29-Kandıra Merkez İçmesuyu Ve Kan.

30-Darıca Yağmur Suyu Ve Kanalizasyon

31-Namazgah Barajından Körfez Su Temini (2.Etap)

32-Yüksek Tük Abon. Mer.Yazılım

33-Darıca Pirireis Kanal. Şebeke Sahil Kol.

34-İzmit Erenler,28 Haz İçme Suyu Ve Kanl.

35-Körfez Hacı Osman Mh. İçme Suyu Ve Yağ. Suyu

36-İzmit-Gebze-Kartepe Yeni Su Kay. Açılması

37-Dilovası İçmesuyu Ve Kan.

38-Kefken İçme Suyu Ve Kan.

39-Gebze Mimarsinan,Beylikbağı,Ulus Mh. Kan.

40-Kandıra Yağ Suyu Ve İç. Suyu Dep.

41-İzmit Tavş Tepe Ve Bek.Dere Kanz. Yağmur.

42-Kartepe Yer. Güneyi Ve Sanay. İçme Suyu

43-Kart. Maş. Derbent Acısu

44-Kandıra Namazgah Barajında Mer. Dep. Su Tem.1.Etap

45-Kandıra Namazgah Barajında Mer. Dep. Su Tem.2.Etap

46-Karamürsel Semetler Su Arıt.Tes. Su Dağıtım Hat.

47-İzmit Çubuklu-Solaklar Ara.Köy. Kan. İnş.

48-Gebze Tavşanlı Köy. İçmesuyu Ve Kan. İnş.

49-Gebze İSU Hizmet Binası

50-Kandıra Dudu Tepe 2.Etap

51-Körfez Hereke Atıksu Terfi Sistemi

52-Kartepe Avlıburun İçmesuyu Arıtma Tesisi 2. Etap

53-Kandıra Namazgah,Selce Ve Dombay Dereleri Islahı

54-İzmit Kul Mahmut, Hakkaniye, Böğürtlen, Kaynarca Köyleri İnşaatı

55-Karamürsel Semetler Valide Köprü İçmesuyu Arıtma Tesisi

56-Dilovası Tavşancıl Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi

57-Karamürsel Arif Hoca ,Hüseyin Hoca Ve Gazanfer Bilge Mahallere İçmesuyu Temini

58-Gölcük Değirmendere İçmesuyu Arıtma Tesisi

59-Kartepe Suadiye İçmesuyu Arıtma Tesisi

60-İzmit Alikahya Bölgesi Osb'lere Su Temini

61-Darıca Piri Reis Deresi Islahı, Körfez Hereke Yağmursuyu Ve Kanalizasyon İnş.

62-Darıca İsu Şube Müdürlüğü Şantiyesi

63-Körfez Hürriyet Caddesi Kanalizasyon , İçmesuyu Ve Yağmursuyu İnşaatı

64-Darıca Nenehatun Dersi Islahı

65-Kandıra-Kerpe Paşaağzı-Düzler Deresi Islahı

66-Karamürsel Köyleri Fosseptik Ve Kanalizasyon İnşaatı

67-Kartepe Avlıburun Kaynağı Su Alma Yapısı İnşaatı

68-Kocaeli Muhtelif Bölgelerde Yatay Sondaj

69-Kocaeli Tablet Pc Mobil İş Emri Projesi

70-Dilovası Dilderesi Yanı İçmesuyu Sayaç Odası

71-Kocaeli Elektronil Belge Yönetim Sistemi(Ebys)

72-İzmit Sahili Kuzey Doğu Çevre Düzenlesi(80 Dönüm)

73-İzmit Akçakent Çevre Düzenlemesi

74-Çayırova Çağdaşkent İplik Deresi Çevre Düzenlemesi

75-Kandıra Kerpe Sahil Düzenlemesi

76-İzmit Cephanelik Mesire Alanı

77-Körfez Hereke Sümer Camii Çevre Düzenlemesi

78-İzmit Yeni Mahalle Kayık Çekek Yeri

79-Kandıra Kumcağız Sahil Düzenlemesi Ve Orman Kampı

80-Gölcük Sağlıklı Vadi Mesire Alanı

81-İzmit Gölkent Konutları Çevre Düzenlemesi

82-Başiskele Körfez Mahallesi Parkı

83-Başiskele Adagöl Çevre Düzenlemesi

84-Kartepe Köseköy Bahçelievler 5.Etap Yürüyüş Yolu Düzenlemesi

85-Koü Diş Hekimliği Çevre Düzenlemesi Selimiye Köyü Futbol Sahası

86-Kandıra Kovanağzı Sahil Düzenlemesi

87-Koü Umuttepe Kampüsü Çevre Köyleri İçmesuyu

88-Kandıra Kerpe,Cebeci İçmesuyu Ve Kanalizasyon İnşaatı

89-Körfez Belen Grup Yolu

90-Eleşli Sapağı Melezler Kutluca Arası Grup Köy Yolu

91-Derince Köy Grup Yolları

92-Körfez-Derince-İzmit Köy Grup Yollarına Bağlantı Yolları

93-Çubuklu,Osmaniye,Arızlı,Kulfallı,Akpınar,Orhaniye, Mecidiye Grup Köy Yolu Yapımı

94-Derince Köy Yolları

95-Gebze-Dilovası Köy Yolları

96-Kocaeli 10 Köyde Meydan Düzenlemesi

97-Gebze Ovacık Köyü Mesire Alanı

98-Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi

99-İzmit Süleyman Paşa Hamamı Restorasyonu

100-Dilovası Yavşancıl Çarşı Camii Restorasyonu

101-Kartepe Koü Arslanbey Yerleşkesi

102-İzmit Merkez Komutanlığı Lojmanları

103-Kartepe Uzunçiftlik Kültür Merkezi

104-İzmit Deniz Ulaşım Müdürlüğü

105-Gölcük Ulaşlı Yeni İskele

106-İzmit Serdar Bilgi Evi

107-İzmit Makine İkmal,Enerji Ve Köye Hizmet Müdürlükleri İdari Binaları

108-İzmit Asfalt Şantiyesi Hangar Binası

109-İzmit Solaklar Asfalt Şantiyesi Laboratuarı

110-İzmit Makine İkmal Müdürlüğü Yıkama Yağlama Binası

111-İzmit Ketenciler Köyü İlköğretim Okulu

112-Derince İnci Evleri

113-Başiskele Yakamoz Konutları

114-Başiskele Gölkent Turkuaz Evleri

115-İzmit Alikahya Jandarma Lojmanları

116-Gebze Metin Oktay Stadı Sentetik Çim Yenilemesi

117-İzmit Sporpark Halter Antrenman Salonu

118-İzmit Sporpark Özel Sporcular Antrenman Salonu

19 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR