İtfaiyeden nefes kesen tatbikat

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın ikincisini düzenlediği 2011 Bahar Dönemi Tatbikat’ı dün gerçekleştirildi. 12 ilçeden gelen itfaiye...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın ikincisini düzenlediği 2011 Bahar Dönemi Tatbikat’ı dün gerçekleştirildi. 12 ilçeden gelen itfaiyeciler ile 7 kolda yapılan tatbikatlar gerçeği aratmadı.

Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi yanında bulunan İtfaiye Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen canlı tatbikatlara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara ile Yalova ve Gebze’den itfaiye yetkilileri katıldı. Teşkilata önem veren bir başkana sahip olduklarını belirten Kara, Her istediğimiz karşılanıyor. Bölgemiz en riskli yerlerden biri olmasına rağmen iyi yetişmiş elemanlarımızla felaketlerin üstesinden gelebiliyoruz. Ayrıca tüm ilköğretim öğlecilerimize itfaiyecilik eğitimi verdik. Bunların karşılığını aldığımızı düşünüyorum” dedi.

YENİ ARAÇLAR
Ardından söz alan Karaosmanoğlu ise itfaiyecilerin ne zorluklarla görevlerini yaptığını, gerektiğinde gözlerini kırpmadan kendilerini tehlikeye attıklarını, çok kısa sürede çok işler yaptıklarını dile getirdi. Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin en önemli itfaiye teşkilatıyız. Her gün kendimizi yenilemekte ve gelişmekteyiz. Dün geçmişte kaldı bugün yeni şeyler yapmalıyız” diye konuştu. Konuşmaların ardından yeni alınan 5 itfaiye aracının tanıtımı yapıldı. İki tanesi 30 metrelik merdivene sahip olan tam donanımlı araçları inceleyen Karaosmanoğlu, “Taksi gibi itfaiye” ibaresini kullandı ve açılış kurdelesini diğer katılımcılarla birlikte kesti.

7 KOLDAN YAPILDI
Kurdele kesimi sonrası Karaosmanoğlu ve Kara, itfaiye aracının merdivenine binerek havalandı. Aynı anda yapılan 7 koldan tatbikatlarda yanan konteynırların söndürülmesi, enkaz altında kalan yaralıların kurtarılması, yanan apartmanda mahsur kalan kişilerin kurtarılması görevleri gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikatlar sorunsuz tamamlandı Tatbikatların başarıyla sonlandırılması ardından Ömer İslamoğlu dua okudu.

10 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR