“Vergi mevzuatının değiştikçe Firmalar bundan etkileniyor “

KSO’nun seminerinde konuşan Bıyık, “Vergi mevzuatının sıkça değişmesi ve zaman içersinde ortaya çıkan yorum farklılıkları firmaları çeşitli sebeplerle...

BÜYÜT

KSO’nun seminerinde konuşan Bıyık, “Vergi mevzuatının sıkça değişmesi ve zaman içersinde ortaya çıkan yorum farklılıkları firmaları çeşitli sebeplerle olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebilmektedir”
Kocaeli Sanayi Odası ve PwC Türkiye İşbirliği ile “Vergi İncelemeleri , Transfer Fiyatlandırması, Yatırım Teşvik ve Ar-Ge Teşvik Uygulamaları “ konulu seminer yapıldı. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yapılan seminere sermaye şirketleri ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve mali işler sorumluları, dış ticaretle ilgilenen sorumlular, lojistik ve finans sorumluları, yatırım kararlarını alan yöneticiler ve bu konuda danışmanlık yapılan kişiler katıldılar. Seminer de “Güncel Vergi İncelemeleri ve Uyuşmazlıklar”, Transfer fiyatlandırması-ilişkili grup firmaları arasında fiyatlandırma ve mükellefin yükümlülükleri “, “Yeni Yatırım Teşvik Uygulamaları”, “AR-GE Teşvikleri “ konuları ele alındı.

MEVZUAT DEĞİŞİYOR
Seminerin başlangıcında konuşan PwC Türkiye Mevzuat, Araştırma ve Eğitim Başkanı Recep Bıyık, Vergi yükümlülüklerinin yerine getirilmesi firmaların mali yönetimleri açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “ Ayrıca mevcut yatırım teşvik ve AR-GE teşvik uygulamalarından etkin şekilde yararlanılması firmalara maliyet ve rekabet gücü anlamında avantajlar sunmaktadır. Özellikle vergi mevzuatının sıkça değişmesi ve zaman içersinde ortaya çıkan yorum farklılıkları firmaları çeşitli sebeplerle olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. İlgili mevzuatın takibi, firmaların iş akışları ve ilgili departmanların buna yönelik aksiyon alma hızları açısından oldukça önemli bir husustur.” Seminerde PwC uzmanları Ezgi Türkmen, “ Vergi İncelemeleri”, Özlem Güç Alioğlu, “ Transfer fiyatlandırması”, Durul Kayılı, “Yatırım Teşvik uygulamaları” ve Özlem Elver Karaçetin’de “AR-GE Teşvikleri konularında sunum gerçekleştirdiler.

27 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR