Çiftçilere uygulamalı eğitim

İzmit Belediyesi, verdiği eğitimlerle çiftçilerin bilinçlenmesini sağlıyor. Kocaeli’nde ilk kez İzmit’te kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nce çiftç...

İzmit Belediyesi, verdiği eğitimlerle çiftçilerin bilinçlenmesini sağlıyor. Kocaeli’nde ilk kez İzmit’te kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nce çiftçilere teorik eğitimlerin yanı uygulamalı eğitimler de veriliyor. Şimdiye kadar çok sayıda köyde çiftçilere ceviz yetiştiriciliği ve bakımı konusunda teorik eğitim verildiğini söyleyen yetkililer, “Teorik eğitimleri daha da pekiştirmek için zaman zaman arazide uygulamalı eğitimlerde yapıyoruz” dediler.

 

ACAR EĞİTİM VERDİ

Yeniköy’de gerçekleştirilen ve ziraat teknikeri Sedat Acar tarafından verilen meyve aşısı ve budama eğitimine çiftçiler büyük ilgi gösterdiler.  Çok sayıda çiftçinin ilgiyle takip ettiği eğitimde Sedat Acar, cevizlerde yapılan aşı çeşitlerini arazide uygulamalı olarak gösterdi. Acar, kalem aşılardan yarma aşı dilcikli İngiliz aşısı ve kabuk aşılarının nasıl yapıldığı ve cevizlerde budama ile ilgili olarak da çiftçileri bilgilendirdi.

 

CEVABI BULDUK

İzmit Belediye Meclis üyesi Engin Uztürk, Kırsal Hizmetler Müdürü Mustafa Şener’in de katıldığı ve yaklaşık 5 saat süren uygulamalı eğitimden memnun kaldıklarını söyleyen çiftçiler, “Kafamızdaki her türlü soruya cevap bulduk. Artık bundan böyle işlerimizi bilinçli olarak yapacağız” dediler.

13 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR