YILDIRIM: MAVİ BAYRAK KARAMÜRSEL SAHİLİ İÇİN BÜYÜK GURUR

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın çevre ve turizm konusunda belirlediği 32 kritere uyan ve mavi bayrağı alan Karamürsel sahilinin bu başarısını Kara...

BÜYÜT

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın çevre ve turizm konusunda belirlediği 32 kritere uyan ve mavi bayrağı alan Karamürsel sahilinin bu başarısını Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, büyük bir gurur olduğunu ifade etti
Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın çevre ve turizm konusunda belirlediği 32 kritere uyan plaj ve tesislere verdiği “Denize girmek için hiçbir engel yoktur” anlamı taşıyan mavi bayraktan birini alan Karamürsel Plajı hakkında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, bir değerlendirmede bulundu.
Başkan Yıldırım, bu bayrağı almanın gurur verici olduğunu ifade ederek, bunun devamlılığını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.
“GURUR VERİCİ”
Başkan Yıldırım, göreve geldiklerinden itibaren senelerdir bu proje için çalıştıklarını ifade ederek, “Bu proje için arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Herkesin de bildiği gibi Karamürsel plajı Kocaeli körfezindeki en geniş ve en güzel sahildir. Bu proje bizim için çok önemli bir projedir. Bunun için yaptığımız çalışmaların meyve vermesi bizim için gurur kaynağı oldu. Bize bu konuda destek veren herkese başta büyükşehir belediyesi olmak üzere çok teşekkür ederiz” dedi.
32 KRİTERE UYULDU
Sahillin mavi bayrak alarak, güvenli olduğunun bir kez daha gösterdiğini ifade eden başkan Yıldırım, “Mavi bayrağı alabilmek için her konuda çalışmalarımızın tam olması gerekiyordu. Sadece sahil güvenliği değil. Bunun yanında görsel güzellikler, parklar gezi alanları, engelli vatandaşlarımız için gerekli alanlar ve çalışmaların olması lazımdı. Bizde bunu büyük bir özveri ile tamamladık. Belirtilen 32 kritere de gösterdiğimiz büyük bir çaba ile uyum sağladık” dedi.
15 HAZİRAN’DA ASILACAK
Başkan Yıldırım, mavi bayrağın bu sene için alındığını ve ileriki yıllarda da kriterlere uyulduğu taktirde yine alınacağını ifade ederek, “Sadece bu yıl için alınan bir mavi bayrak değil eğer önümüzdeki yıllarda da yine aynı başarı ve özeni gösterirsek yine alabiliriz. Her senen uyulduğuna dair kontroller yapılacak. Şimdi 5 Haziran Çevre gününe sahilimizin tam olarak bitmesi için yetiştirmeye çalışıyoruz. 15 Haizran’da da yapacağımız tören ile TÜRÇEV’in yetkilileri ile bayrağı asacağız” dedi.

17 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

YÜKLENİYOR