ÜNLÜ YAZARLARDAN KOCAELİ KİTAP FUARI’NA TAM NOT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nın son gününde birbirinden ünlü yazarlar okurları için kitaplarını imzaladı. Gaz...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nın son gününde birbirinden ünlü yazarlar okurları için kitaplarını imzaladı. Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren, Banu Avar, Fatih Portakal ve çok sayıda yazar kitap fuarının marka haline geldiğini söyledi

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Böylesi bir program düzenledikleri için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür eden Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Dışarıdan çok kolay gibi görünse de cesaret isteyen bir iş. Kitaplara, kültürel etkinliklere yatırım eskiden belediyelerin üzerinde durduğu bir konu değildi. Son yıllarda hem devletin hem de toplumun değişik kesimlerinden ciddi ilgi başladı. Belediyeler de bu süreçte bir katalizör görevi üstleniyorlar” dedi.

İSTANBUL’DAN SONRAKİ EN BÜYÜK FUAR
Bu tür organizasyonlar çok fazla katıldığını söyleyen Tayyar, “Ama şunu söyleyeyim Kocaeli Kitap Fuarı başta küçükmüş gibi söylenmişti. Fakat buraya gelince bunun öyle olmadığını gördüm. İstanbul’dan sonraki en büyük fuar olduğunu söyleyebilirim. Öğrendiğim kadarıyla 4’üncüsü düzenleniyor. Bu bir süreç tabi… Zaman içerisinde bu ilginin daha da artacağını ve kurumsallaşacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ARABA PARK EDECEK YER YOK
4. Kocaeli Kitap Fuarı’na ikinci kez gelerek okurları için kitaplarını imzalayan Fatih Portakal ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ettiğini söyledi. “Dışarıda araba park edecek yer yok” diyen dün (19 Mayıs Cumartesi) 65 bin kişi fuarı ziyaret etmiş ki bu müthiş bir rakam. Okumayan ülkemizde okuma adına iyi bir adım aslında bu” şeklinde konuştu.

BU KADAR BÜYÜK OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUK
Kurtlar Vadisi oyuncularından Yazar Ferit Merter ise Kocaeli Kitap Fuarı’nın bu kadar büyük olacağını tahmin etmediğini söyledi. Kitap Fuarı’nın çok önemli bir hizmet olduğunu belirten Merter, “Devamını diliyorum” dedi. Şovmen Okan Karacan da böylesi bir dünya ile karşılaşacaklarını düşünmediklerini söyledi.
FUARDAKİ CANLILIK ÇOK İYİ
Gazeteci yazar Ahmet Taşgetiren, fuar alanın çok güzel düzenlediğini söyleyerek, İstanbul’da düzenlenen fuarlar bile bu kadar ferah değil. Canlılık da çok iyi... Çok farklı yerlerden gelindiğini görüyorum. Kitap evlerine ayrılan alanların geniş ve kullanılabilir olması gerçekten çok güzel” dedi.

İYİ Kİ BU ETKİNLİK DÜZENLENİYOR
Yoğun ilgiden dolayı kitap fuarını gezmeye fırsatı olmadığını söyleyen Banu Var ise “Kocaelililer buluşuyoruz. Bir araya geliyoruz. Gerçekten çok önemli bu… Sanayinin kalbi olan bir yerde bu etkinliğin olması çok önemliydi. İyi ki bu etkinliği düzenliyorlar ve iyi ki bizi de davet ediyorlar” şeklinde konuştu.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR