Harmancı: Devlet simgeleri garnitür olarak kullanılmaz

Kocaeli Üniversitesi'nin Ekim ayında gerçekleştirilecek olan rektörlük seçimlerinde aday olan Fen-Edebiyak Fakültesi öğretim görevlisi Prof Dr M. Esa...

Kocaeli Üniversitesi'nin Ekim ayında gerçekleştirilecek olan rektörlük seçimlerinde aday olan Fen-Edebiyak Fakültesi öğretim görevlisi Prof Dr M. Esat Harmancı dün Antikkapı Restoran'dan basın mensupları ile bir araya gelerek seçim çalışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Bundan sonra seçim sürecine kadar her hafta basın toplantısı yapmayı düşündüğünü de açıklayan Harmancı, diğer adaylar ve üniversite yapısıyla ilgili önemli konulara değindi.

 

ÖĞRENCİLER DE OY KULLANMALI

Esat Harmancı, “Üniversitemizde yeni, temiz bir sayfayı el ve akıl birliği ile açacağımıza yürekten inanıyorum. Rektörlük seçimlerinde okul öğrencilerinin de oy kullanmasını isterdim. O zaman farklı bir sonuç çıkardı. Memurların, asistanların da oyu olmalı. Öğretim üyelerinin idaresi önce serbest bırakılmalı' dedi.

 

“ZİYARET MALZEME EDİLMEYE ÇALIŞILDI”

Üniversitelerin naif kurumlar olduğunu da belirten Harmancı, diğer Rektör Adayı Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ya Recep Tayyip Erdoğan'ın ev ziyaretinde bulunduğunu hatırlatarak, “Bu olay malzeme edilmeye çalışıldı. Devlet simgeleri garnitür olarak kullanılmaz. Seçim kazanma algısı yaratılmaya çalışıldı” şeklinde konuştu.

 

“TEMELDEN GELİYORUM”

Tüm yaz boyunca görevinin başında olduğunu ekleyen Rektör adayı Harmancı, “Ben bu üniversitenin yetiştirdiği profesörüm.  Ben temelden geliyorum. Düne kadar yönetimin hatalarını söyleyemeyenler bugün değişimden bahsediyorlar. Yenilikçi, üretken ruhun en büyük temsilcisiyim. Korkunun iktidarını devireceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

“UMUTTEPE SAĞLIK KAMPUSU OLACAK”

Umuttepe'yi sağlık kampusu haline çevireceğini vurgulayan Harmancı, “Diğer bölümleri de uygun yerlere dağıtacağız. Sosyal bilimler pozitif ayrımcılıkla ayağa kaldırılmalı. Birileri Tayyip Erdoğan'a kahve ikram etti diye rektör olamaz. İlk dörtlemenin Ali Demirci, Başar Çolak, Esat Harmancı ve Sadettin Hülagü'den oluşacağını düşünüyorum' dedi.

 

“ASKERİ DİSİPLİNLE TERBİYE EDİLEMEZ”

Bu seçimde bir gurubun açık desteğiyle şekillenmeyen, akademik altyapı hazırlayan dinamik bir kişinin rektör olmasını dileyen Esat Harmancı, “Şoförü olmadan yolu bulamayacak insanların bekleyecekleri bir şey olmaz. Öğrencinin şiddete maruz kalmaması için de her türlü önlem alacağım. Askeri disiplinle bu naif kurumu terbiye edemezsiniz' diyerek sözlerini noktaladı. Seda DEMİRAL

15 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR