Türker"Sanayi, turizmi engelliyor"

  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle ‘Kocaeli'de Kültür ve Turizm’ konulu panel düzenledi. Welborn Otel'de yapılan pan...

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle ‘Kocaeli'de Kültür ve Turizm’ konulu panel düzenledi. Welborn Otel'de yapılan panele İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen, The Green Park Resort Otel Genel Müdürü İsmail Türker, Ramada Plaza İzmit Odalar Bölüm Müdürü Fahrettin Kuru, TÜRSAB Yedi Göller BYK Başkanı Kadir Genç, KOÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatice Güçlü Nergiz ve KOÜ Konaklama İşletmeciliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özgür Ergün katıldı.

 

İKİNCİ BÜYÜK ŞEHİR

Panelde ilk olarak konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen’in selamlama konuşmasının ardından The Green Park Otel Genel Müdürü İsmet Türker, ‘Sanayi Kenti Kocaeli Neden Turizm Kenti Olmuyor’ konulu bir sunum yaptı. Türker, sunum sırasında, “Kocaeli, İstanbul’dan sonra sanayide ikinci büyük şehirdir. Kocaeli'yi hem sanayi hem liman kenti olarak tanımlıyoruz. Kocaeli'ye yıllardır sanayi kenti olarak bakıldığı için turizm reddedilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

KENDİ PARÇASI

Daha sonar bir sunum yapan Ramada Plaza İzmit Odalar Bölüm Müdürü Fahrettin Kuru ise, Liverpol ile Kocaeli'yi karşılaştırdı. Kuru, “Liverpol ile Kocaeli liman kenti. Liverpol geçen sene turizm kenti seçildi. Dışarıdan gelen katılımcıları kendi parçası yaptı. Amaç Liverpol’u tanıtmak değil, 15 sene önce bıraktığım İzmit'e döndüğümde ne gördüm açısından iki kenti karşılaştırıyorum. Döndüğümde İzmit’te çok şey değişmişti, bize ait olan hiç bir şey yok artık” dedi.

 

TURİZM KONULU SLAYTLAR

TÜRSAB Yedi Göller BYK 2. Başkanı Aytekin Şahinbaş, KOÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatice Güçlü Nergiz, KOÜ Konaklama İşletmeciliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özgür Ergün de birer sunum yaptılar.

21 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR