Tarhan: Bunlar vaat değil görev ve sorumluluk

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Milletvekili Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte İzmit...

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Milletvekili Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte İzmit’te bir takım ziyaretlerde bulundu. Emekli, yatırımcı, üreteci ve genç girişimcilerin sorunları hakkında konuşan milletvekili adayları, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yayınladığı projelerin vaat değil. Halka karşı sorumluluk olduğunu dile getirdi.

 

KATKI PAYLARI KALKMALI

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı Ali Genç, kendisini ziyaret eden Milletvekili Adayları Tarhan ve Hürriyet’e emeklilerin sıkıntılarını anlattı. Başkan Genç, “İntibak yasası istiyoruz. Şu anki yasa tam olarak uygulanmıyor. Örneğin asgari ücretten düşük alan birisi yararlanamıyor. Onu rahatlatmak gerekirken daha da dibe batması için uğraşıyorlar” dedi. Emeklilerin en büyük katkı payı olduğunu söyleyen Başkan Genç, “Biz zaten çalışırken pirim ödedik. Emekli olduktan sonra katkı payı ödemek bizleri ekonomik olarak daha da zora sokuyor. Vaatleriniz inşallah gerçekleşecektir” şeklinde konuştu.

 

YOLSUZLUK YAPANLARIN FATURASI BİZE KESİLİYOR

Başkan Ali Genç’in ardından cevaben konuşan Milletvekili Adayı Tarhan, “Yolsuzluk yapan, haksızlık yapanların faturası bize kesiliyor. En çok buna üzülüyorum. Bize fırsat verin. Verdiğimiz sözleri tutmazsak o zaman hesap sorun. Ancak zaten tüm bu projeler sizlerle konuşarak görüşmeler yaparak hazırlandı. Bu sebeple sorunlarınızı biliyor ve torunlarınıza bayramlarda sıkılmadan harçlık verebilmeniz, evinizi geçindirebilmeniz için emeklilere çift ikramiye vereceğiz diyoruz. Bunlar bizim için vaat değil, sorumluluktur” diye konuştu.


BİZ İKTİDARA HAZIRIZ

Bir sonraki programını yine İzmit’te başka bir dernekte devam ettiren Milletvekili Adayları Tarhan ve Hürriyet, bu kez de Teksif Sendikası’nı ziyaret etti. Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan burada yaptığı konuşmada ise büyüme hızının düşük olduğundan bahsetti. Kocaeli milletvekili adayları, “Gücümüzü halktan alıyoruz. Biz iktidara hazırız. Bu kente hizmet için çalışacağız” dedi. Genç İş Adamları Derneği’yle de görüşme yapan Kocaeli Milletvekili Adayları, “Sizler kentin geleceğisiniz. Sizlere ihtiyacımız var” şeklinde konuşuldu.


41 KERE MAŞALLAH

CHP’li vekil adayları son olarak Kocaeli Gazetesi’nin 41. kuruluş yıldönümünün kutlamasına katıldı. Kocaeli Gazetesi’nin 41. yıldönümünde Yönetim Kurulu Başkanı Tanzer Ünal’a 41 kere maşallah sözleriyle nice 41 seneler temennisinde bulunuldu.

14 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR