TÜMSİAD Başkanından miletimize başsağlığı mesajı

Dün akşam saatlerinde Ankara’da meydana gelen ve 28 vatandaşımızın vefatı, 61 vatandaşımızın da yaralanması ile sonuçlanan terör saldırısından bütün...

Dün akşam saatlerinde Ankara’da meydana gelen ve 28 vatandaşımızın vefatı, 61 vatandaşımızın da yaralanması ile sonuçlanan terör saldırısından bütün milletimizle beraber derin bir üzüntü duyduk. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

 

Son aylarda, Kadim Medeniyetimizin bizlere manevi hediyesi olan değerlerimize, birlik ve kardeşliğimize ve bu toprakların güzel insanlarının huzurunu bozmaya yönelen terör saldırılarıyla maalesef karşı karşıya bulunmaktayız. Bizim medeniyetimizde Türk, Kürt, Çerkez, Abaza, Gürcü, Alevi, Sünni Arap ya da azınlık yoktur. Bizim medeniyetimizin özelliği, gerektiğinde tüm kimliklerimizi bırakıp manevi kardeş olma esasına dayanır. Bu özelliğimiz bizi diğer medeniyetlerden ayıran güçlü ve ayırt edici bir haslettir. Ayrıca bizim milletimiz tüm kesimleriyle tarihte hiçbir zaman zulümden ve şiddetten yana olmamış aksine insanlığa unutulmaz hizmetlerde bulunmuş ve bugün de hala bulunmaya devam etmektedir.

 

Zor günlerden geçtiğimiz kamuoyunca malumdur. Dün yaşanan hain saldırı başta olmak üzere geçtiğimiz aylarda yapılan menfur saldırılar toplumumuzun bütün kesimlerine yapılan ve birliğimizi bozmaya yönelik aşağılık terör saldırılardır. Bütün sivil inisiyatifler olarak bizler oynanan oyunun farkındayız.

Bir arada yaşama kültürünü önce Arap yarımadasında Asr-ı Saadet’te sonra Endülüs’te, Selçuklu ve Osmanlılarda dünyaya, öğreten gösteren ve yaşatan bir medeniyetin mirasçıları olarak ülkemizde yaşanan bu olaylar karşısında topyekûn bir karşı duruş sergilemeliyiz.

18 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR