Özel Kültür Okulları yeni eğitim dönemine start verdi

34 yıllık tecrübe ve birikimiyle; Özel Kültür Koleji, Kültür Temel Lisesi ve Kültür Etüt Merkeziyle ilimizde 3 farklı noktada hizmet veren Kültür Eği...

34 yıllık tecrübe ve birikimiyle; Özel Kültür Koleji, Kültür Temel Lisesi ve Kültür Etüt Merkeziyle ilimizde 3 farklı noktada hizmet veren Kültür Eğitim Kurumları, sektörde yaptığı doğru işler ve kalıcı başarılarla bu sene öğrenci sayısını iki katına çıkardı.

 

KOCAELİ’NİN EN İYİ KADROSU

Okulun toplantı salonunda düzenlenen programda söz alan Genel Müdür İsmail Aydemir “Güçlü olmaya devam ediyoruz. Çok güzel bir kadro kurulmuştur. Kocaeli’nin en güzel kadrosunu oluşturduk. Burada öğretmen olmayan tek kişi benim. Sizlerin sayesinde buralara geldik. Bu sene kadromuzu genişlettik. Uzun zamandır bizimle birlikte olan arkadaşlarımız vardır” dedi. 

 

ice1-046.jpg

 

YÜZDE 99 SEVİYESİNDEYİZ

Sizlerin bu kurumun sahiplerisiniz diyen Aydemir “Herkes buradan ailesine ekmek götürmektedir. 15 Temmuz gecesi ailemle birlikteydim. Yaşanan olaylar sırasında aklıma sizler geldiniz. Neler yaptığınızı merak ettim. Yaşanan darbe sürecini çabuk geçtik. Şimdi yeni dönemde Etüt Merkezi kuruldu. Temel lise kadrosunda önemli güçlendirme yapıldı. Kolej kayıtlarında yüzde 99 seviyesindeyiz. Çarşı merkezinde bulunan şubelerimiz hazır durumdadır” açıklamasında bulundu.

 

EĞİTİM SAĞLANMALI

Bundan sonra denetleyici durumunda olacağım diyen Aydemir “Vatanını milletini seven nesiller yetiştirmek durumundayız. Velilerimizin ve öğrencilerimizin memnun kalacakları eğitim sağlanmalıdır. Bunları yapacağınıza inanıyorum. Hepinize inanıyorum güveniyorum” ifadelerini kullandı.

Okul Kurucusu Ali Aydemir “Yakın bir zaman önce üzerimize kara bir bulut olarak çöken, istikbalimize kast edenlerin hain darbe planlarını, bugün bertaraf etmenin mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz. Ama unutmayalım ki, kendi halkının üzerine bomba atan, kurşun sıkan insanların bu topraklarda yetişmiş olması, hepimizi kahr ederken, özelliklede onları yetiştiren biz öğretmenleri derin yaralamış, mesleki açıdan öz eleştiri yapmamızı kaçınılmaz kılmıştır” dedi.

 

ELİNİ TAŞIN ALTINA

Konuşmasına bundan sonra yapılması gerekenler hakkındaki sözleriyle devam eden Ali Aydemir “Ben inanıyorum ki buradaki 150 öğretmen arkadaşımın her biri, bu acıların bir daha tekerrür etmemesi için, bu okullardan Milli ve Manevi değerlerine bağlı, ülkesini seven, milletine sadık öğrenciler yetişmesi için elini taşın altına koyacağından hiç şüphem yoktur” açıklamasında bulundu.

 

TARİH İYİ ÖĞRETİLMELİDİR

37 senelik öğretmenliğim vardır diyen Ali Aydemir “92 yılından bu yana buradayım. 2003 yılında kendi dershanelerimiz kurduk. Profesör öğrencim vardır. Bizler para kazanmak için yola çıkmadık. Bizleri milletin övmesi önemlidir. Ben iyiyim demek doğru değildir. Başarı ekip ruhu ile elde edilir. Misyonumuz vardır. Duruşumuzu iyi belirlemeliyiz. Bizler 1970 yılının gençleriyiz. O dönemde sağ-sol diye bizleri ayırdılar. İki tarafından aynı istekleri vardır. Basit söylemlerle gençlerin kafası karıştırıldı. Burada 1 Milyon öğretmeninde suçu vardır. Tarihimizi iyi öğretmeliyiz” ifadelerini kullandı.     

 

HAİNLİĞİ DAHA KALDIRAMAZ

Burası Türk yurdudur diyen Aydemir “Kardeşlik ruhu içerisinde yaşamamız gerekiyor. Bir eli yağda bir eli balda generaller, profesörler hainlik içerisinde girmişlerdir. Bu duruma nasıl gelindiğine bakmak gerekiyor. Bizim düşüncemiz ne sağ ne soldur. İşe alınırken bu sorular sizlere sorulmadı. Tarihimizi yanlış anlatan beni karşısında bulur. Ülkemiz bir hainliği daha kaldıramaz. Buna müsaade edilmemelidir” dedi. 

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen açılış programına Okul Kurucusu: Ali Aydemir, Genel Müdür: İsmail Aydemir, Eğitim Koordinatörü: Saim Seçkin Aydemir, Mali İşler Koordinatörü: İsmail Bozkurt, Kurumsal İletişim Koordinatörü: Betül Erciyas, İdari İşler Koordinatörü: Ahmet Yakın, Kültür Etüt Merkezi Müdürü Muhammed Kandöken ve öğretmen kadrosu Kültür Temel Lisesi Okul Müdürü Nurettin Menteşe ve öğretmen kadrosu Özel Bilgili Kültür İlkokul Müdürü Sevda Saraçoğlu ve öğretmen kadrosu Özel Bilgili Kültür Ortaokul Müdürü Çağlar Akkaş ve öğretmen kadrosu Özel Bilgili Kültür Anadolu Lisesi Müdürü Murat Yağmur ve öğretmen kadrosu katıldı.

Serkan BORLAK 

15 Ağustos 2016 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR