Seçim günü yasakları

          ALKOLLÜ İÇKİ SATIŞI YASAK Oy verme günü olan 10 Ağustos Pazar günü, seçimin ikinci oylamaya kalması durumunda da 24 Ağustos Pazar günü sabah...

 

 

 

 

 

ALKOLLÜ İÇKİ SATIŞI YASAK

Oy verme günü olan 10 Ağustos Pazar günü, seçimin ikinci oylamaya kalması durumunda da 24 Ağustos Pazar günü sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak.

 

EĞLENCE YERLERİ KAPALI

Oy oy verme süresince umuma açık eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnızca yemek verilecek. Kahvehane, kıraathane ve internet kafeler dahil bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. 10 Ağustos’ta seçimin ikinci oylamaya kalması halinde de 24 Ağustos Pazar günü sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimsenin, köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak.

 

YAYIN YASAĞI

Oy verme günü saat 18.00'e kadar televizyon ve radyolar ile her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapamayacak. Saat 18.00 ila 21.00 arasında ise haber ve tebliğler yer alabilecek. Saat 21.00'den sonra ise bütün yayınların serbest olacağı, ayrıca YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılabileceği bildirildi.

03 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR