Özzeren: Yolsuzlukla karşılaşmamak hayal

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Hayati Özzeren yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere iktidarda bulunan AKP hükümeti 3 Y ile mücadele sözü vererek geld...

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Hayati Özzeren yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere iktidarda bulunan AKP hükümeti 3 Y ile mücadele sözü vererek geldiği iktidarda yoksulluk, yasaklar ve yolsuzluk olarak anılan 3 Y ile mücadele edilememiş aksine yoksul olan halkımız daha da yoksullaşmış, yasaklar tavan yapmış hatta özel yaşam alanlarımıza dahi müdahale edilir bir hal almış ve yolsuzluklarla ilgili dava edilen 57. Hükümetin tüm bakanları haklarında iddia edilen yolsuzluklar nedeniyle yüce divanda yargılanmış ve beraat etmişlerdir. Ancak AKP iktidarında diğer Y lerde olduğu gibi yolsuzlukta da elimizi nereye atsak yolsuzluk ile karşılaşmamak hayal olmuştur” ifadelerine yer verdi.

 

“İHALELER AYNI FİRMAYA”

Eleştirisini dozunu arttıran Özzeren, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konutta; AKP İl eski Başkanı Mahmut Civelek ile birlikte ihaleye fesat karıştırmaktan ve resmi evrakta sahtecilikten Ağır Ceza’da yargılanan ve yargılaması devam eden HALDIZ İnşaat’ın sahibi Macit HALDIZ’ı kent konutta diğer etapları da ihale etmiş, hatta daha da ileri giderek Gebze’deki Bilişim Vadisinin ihalesini de aynı firmaya vermiştir. Yolsuzluk yapıldığı için ve ihaleye fesat karıştırdığı için yargılaması devam eden bir firmaya bu aşamada ihalelerin verilmesi hukuk tanımazlığın ve yolsuzluğun hangi boyutlara gelindiğinin birer örneğidir” dedi.

 

“HALKIMIZ UNUTMAMALI”

Özzeren açıklamasını şöyle sürdürdü: “AKP iktidarı 3 Y ile mücadele edeceğini söylerken, bir H Hırsızlık ve 1 de Y Yobazlıkta da sınır tanımamaktadır. 17/25 Aralık Hırsızlık operasyonunun hemen kapatılması; paraları paralelci polisler koydu deyip algı operasyonu yapan AKP iktidarı ve dönemin Başbakanı daha sonraki süreçte parayı Adliyeden bavullarla çıkartan sanıkları halkımız unutmamalıdır. İlimizdeki AKP’li belediye başkanları seçim çalışmalarına bizzat katılarak tarafsızlıklarını ve herkesin başkanı olma özelliklerini de yitirdikleri gibi, seçime 5 kala yoksul halka alışveriş kartı dağıtılması seçim rüşveti değildir de nedir? Halkımızın 50- 100 T.L lik seçim rüşvetlerine karnı toktur. Siz deveyi hamutuyla yutacaksınız, halka ise çay kaşığının ucuyla rüşvet vereceksiniz. Bu davranış hem halkı kandırmak hem de halkı kale almamaktır. Türkiye’nin en borçlu belediyeleri olacaksınız, bu güne kadar halkı unutacaksınız ama, seçime 5 kala sanki çok büyük bir iş yapıyormuş  gibi halkı alışveriş kartları ile kandıracaksınız”

 

“ÖZGÜR BASININ ÜZERİNE GİDİLİYOR”

Demokratik Sol Parti İl Başkanı hayati Özzeren, “Anayasada teminat altına alınan ve Devlet “Basın ve Haber alma hürriyetini sağlayacak tedbirler alır” denmekte ise de son günlerde özgür basının üzerine gidilmekte, basın mensuplarına operasyonlar yapılarak ötekileştirme ve bir korku imparatorluğu yaratılmak istenmektedir. Hatay’daki MİT tırlarının içinde insani yardım malzemesi olduğunu bunun aksini söylenenin ve ispatlamayanın şerefsiz olduğunu söyleyenler, MİT TIR’larındaki silahların fotoğrafları yayınlanınca telaşa düşmüşler ve yayınlayan gazeteyi ve Can DÜNDAR’I acilen savcılığa vermişlerdir. Biz iddia ediyoruz MİT TIR’larının en üstüne kamuflaj amacıyla insani yardım, hemen altında silah ve silahların da altında 17/25 Aralıkla ilgili altın ve dolarlar bulunmaktaydı. Halkın anayasal hakkı olan haber alma hürriyetine darbe vurmak isteyenler, kaldı ki zaten anayasayı hiçe sayıp açılış adı altında seçim propagandası yapanlar, seçim yasaklarına rağmen halkla buluşma adı altında propaganda gezilerini sürdürenlerin zaten anayasaya ve hukuka saygısı olamaz. Türkiye bu tabloyu 12 Eylül Faşist darbesi sonrasında Devlet Başkanı sıfatıyla ve daha sonra da Cumhurbaşkanı sıfatıyla dolaşan Kenan EVREN döneminde izlemiştir. Acaba birileri diktatörlüğe mi özenmektedir?” diye konuştu.

 

“FAŞİST DİKTATÖRLÜĞE SOYUNUYORLAR”

Özzeren zehir zemberek açıklamasını devamında, “12 Eylül faşist darbesinin unsurları açıkça faşistçe bir yaklaşım içindeydiler. Ancak bugün içinde bulunduğumuz durum daha vahimdir. Çünkü bu günkü unsurlar yüzlerinde demokrasi maskesi ile faşist diktatörlüğe soyunmaktadırlar. Halkımızın oynanan orta oyununu iyi görmeleri gerekmektedir. Tüm halkımızı 7 Haziran’da sandığa gitmeye, AKP içerisinde bulunan, % 8 AKP’ye oy veren DSP’li arkadaşlarımıza, Türkiye genelinde DSP’ye oy verecek olan ancak sandığa gitmeyen seçmenlerimize sesleniyoruz. Sandığa gidin, özgürce oyunuzu kullanın ve partinize sahip çıkın. Halkımızın şunu bilmesinde fayda vardır.  Hangi parti olursa olsun; kendi partime oy verirsem başka partiye gider mantığı yanlış bir mantıktır. 7 Haziran günü mutlaka sandığa gidin ve gönlünüzdeki partinize oy verin. Seçimlerin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum” görüşlerine yer verdi.

04 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR