Yalçın“Tepkililer de bu kervana katılacak”

  CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve beraberindeki partililer, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde çatı adayı olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu hak...

 

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve beraberindeki partililer, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde çatı adayı olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında görüşmek üzere MHP teşkilatını ziyaret etti. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün karşıladığı toplantıda Kuşkan, “Önemli bir tepki yok. Tepki gösterenler de bu çalışmaya katılacaktır” dedi.

 

STARTI VERDİK

Ziyarette konuşan Yalçın Kuşkan, hem iade-i ziyaret hem de cumhurbaşkanlığı sürecindeki startı hızlandırdıklarını kaydederek, “CHP olarak demokratik kitle örgütlerini ziyaret edeceğiz. Bu akşam Ankara’ya gideceğim. Genel merkezde seçimlerle ilgili toplantı yapılacak. Pazartesi’den itibaren burada çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

ÖNEMLİ BİR TEPKİ YOK

Bu birleşmenin sıkıntı doğurmadığını da ekleyen Kuşkan, “Düşünen her beyin bu adaylar konusunda yorum yapabilir. Herkesin birebir istediği aday olmaz. Ekmeleddin İhsanoğlu uygun ve doğru bir adaydır. Eğitim ve kültür birikimi uygundur. Önemli bir tepki yoktur. Bireysel tepkiler de zamanla aşılır. İhsanoğlu dışında mükemmel bir aday yok. Tepki gösterenler de bu adaylık çalışması kervanına katılacaktır” şeklinde konuştu.

 

GENEL BAŞKAN SEÇMİYORUZ

Ardından söz alan Aydın Ünlü ise birilerinin kurduğu yüzde 67 iddiasının hayal olduğunu belirterek, “Ekmeleddin İhsanoğlu doğru bir aday. Türk milleti doğru adayı seçmeyi başaracaktır” dedi. Süreçle ilgili farklı sesler çıkabileceğini de söyleyen Yalçın Kuşkan, “CHP’de bir teba anlayışı yok. Bir uzlaşı kültürü var. MHP ve CHP kendisine genel başkan seçmiyor. Türkiye cumhurbaşkanını seçiyor, devlet başkanını değil” dedi.

25 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR