CHP’den 4 doktor aday

Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesinde milletvekili olmak isteyen partililerin adaylık başvuruları devam ediyor. Önceki gün Prof. Dr. Muhi...

BÜYÜT

Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesinde milletvekili olmak isteyen partililerin adaylık başvuruları devam ediyor. Önceki gün Prof. Dr. Muhip Kanko, Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, Uzm. Dr. Ayhan Mutlu ve mevcut milletvekillerinden Prof. Dr. Hurşit Güneş, Ankara’ya giderek CHP Genel Merkezi’nde milletvekili adaylığı için resmi başvurularını yaptı. CHP’nin tüzüğü sebebiyle parti üyeleri, adaylık başvurularını il başkanlığına değil, genel merkeze yapmak zorunda. Hilal GÜDÜCÜ

 

PROF. DR. HURŞİT GÜNEŞ KİMDİR?

Hurşit Güneş, 23 Nisan 1957’de Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini İngiltere University of Kent at Canterbury ekonomi ve politika dalında tamamladı. Galler University of Wales'den Magister in Scientia Economica derecesini aldı. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptı.

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümüne araştırma görevlisi olarak başladı. 1986'da Belçika'da kurulan European Economic Association'ın kurucu üyesi oldu.

1990 yılında doçent unvanını aldı ve iki meslektaşıyla AB'nin Avrupa Entegrasyonu Proje ödülünü kazandı. 49. hükümette Başbakan Yardımcısı Ekonomi Danışmanı olarak görev yaptı. Manchester Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1996'da profesör oldu. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’ne geçerek derslerine burada devam etti. Çeşitli finans kuruluşlarına danışmanlık yaptı. Birçok uluslararası şirketin Türkiye'deki yönetim kurulu başkanlıklarını yürüttü. 4 Kasım 2010 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 24. dönem Kocaeli Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Türkiye-İsviçre ve Türkiye-İzlanda Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Fransızca bilen Güneş, bekâr ve 2 çocuk babasıdır. 

 

PROF. DR. MUHİP KANKO KİMDİR?

Prof. Dr. Muhip Kanko 1965 Tunceli Hozat doğumlu. Kalp ve Damar Cerrahisi Profesörü olan Kanko, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı oldu. Geçtiğimiz günlerde CHP’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. 2 çocuk babası olan Kanko’nun eşi öğretmen.

 

PROF. DR CÜNEYD ÖZKÜRKÇÜGİL KİMDİR?

Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde İzmit Belediye Başkan aday adayı olan Cüneyd Özkürkçügil, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. olarak görev yapıyordu. Kürkçügil, yerel seçimler öncesinde İzmit Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti.

 

UZM. DR. AYHAN MUTLU KİMDİR?

1982 doğumlu olan Ayhan Mutlu, Rumeli kökenli işçi bir ailenin oğlu. Üniversite giriş sınavında fen alanında Türkiye 21’incisi olarak Çapa Tıp Fakültesi’ni ikinci sıradan kazandı. Üniversitelerarası Türkiye Satranç Şampiyonudur. Daha önce katıldığı şiir yarışmasından, iki kez de televizyonda katıldığı bilgi yarışmasından ödül kazandı. Tıp Fakültesi’nde iki ana dalda uzmanlık alan nadir doktorlardan biridir. Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı olarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Mutlu, milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. Mutlu evli ve bir kız çocuğu babası.

Kocaeli’nin milletvekili aday adayları listesi için tıklayın

20 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR