KASİAD’ın hedefi KATAR ve BAE

Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kocaeli’deki yatırımcıların kendilerine dış pazarda yer bulmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğ...

BÜYÜT

Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kocaeli’deki yatırımcıların kendilerine dış pazarda yer bulmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği “Ülke Tanıtım Toplantıları”na bir yenisini daha ekledi. Bu seferki hedef Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri idi.

Kocaeli’de ki firmaların gelişmesi için kuruluşların hem çalışanlarına hem de yöneticilerine verdiği eğitim ve seminerlerle adından sık sık söz ettiren Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) firmaların dış pazarda kendilerine yer bulmalarını sağlamak amacıyla “Ülke Tanıtım Toplantıları”na devam ediyor. Bu toplantıların sonuncusunu düzenleyen KASİAD, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı Uzmanı Suat Karabulut’un katılımı ve sunumuyla “Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri Ülke Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını KASİAD Genel Sekreteri Yusuf Arabacı gerçekleştirirken, KASİAD’ı ve gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı.

İNŞAAT SEKTÖRÜ
Dünyanın en fazla ve en kaliteli petrollerinin bulunduğu bölgede, petrolün yanında büyüyen ticari hacmi anlatan Suat Karabulut, özellikle bu bölgeye verilen organizasyonlardan sonra inşaat sektöründe büyük gelişmeler yaşandığını ortaya koydu. Bu gelişmeye en iyi örnek ise Katar’ın 2022 yılında ev sahipliğini yapacak Dünya Kupası için yapılacak statlar için büyük bir pazar olduğunu ortaya koydu. Son beş yılın ekonomik verilerini ortaya koyan Karabulut, BAE’nin 9,5, Kuveyt’in 7,5, Türkiye’nin 7, Katar’ın 7, Bahreyn 6,6, Suudi Arabistan 6,4, Umman 5,4’lük bir büyüme kaydettiğini ortaya koydu. Bu ülkelerin ortaya koyduğu bu gelişimin için yer alınması gerektiğinin ortaya koyan Suat Karabulut, ortaya konulan bu pastadan Türkiye’de ki firmalarında faydalanması gerektiğinin ortaya koydu.

14 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR