Derinceli öğrenciler çevreye çok duyarlı

Dünya Çevre Haftası nedeniyle Derince’de organize edilen etkinliklerle hem kutlama programı yapıldı, hem de çevre konusunda duyarlı olanlara ödüller v...

BÜYÜT

Dünya Çevre Haftası nedeniyle Derince’de organize edilen etkinliklerle hem kutlama programı yapıldı, hem de çevre konusunda duyarlı olanlara ödüller verildi.

Derince Kaymakamlığı, Derince Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Derince Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği etkinliklerle Dünya Çevre Haftası kutlandı. 12 okuldan yaklaşık 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kutlama programında kortej oluşturuldu. Yavuz Sultan Mahalle Muhtarlığı önünden başlayan çevre yürüyüşü ile sahile geçildi ve ardından Derince Belediyesi Gösteri Merkezi’ne gidildi. Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Ağırtaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Paşa Yıldız ve Recep Özaydın, muhtarlar, bürokratlar, okul müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı etkinliklerde temiz çevre vurgusu yapıldı.

DEFİLE YAPILDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinlikte konuşma yapan Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, bu tarz etkinliklerin çevre bilincinin oluşumunda önemli katkıları olduğunu belirterek, konuşmasını gelecekte daha yaşanılabilir bir dünya diliyorum diyerek noktaladı. Kaymakam Cantürk’ün konuşmasının ardından Mevlana İlköğretim Okulu 2/C sınıfı öğrencileri, öğretmen Ayfer Özdemir yönetiminde bir defile sundu. Atık malzemeler kullanılarak yapılan kıyafetlerle sunulan bu defile büyük ilgi görürken, defilenin ardından bu kez Sabancı Ortakları ve Çalışanları İ.Ö.O öğrencileri Muş yöresinden hazırladıkları bir halk oyunları gösterisi sundu.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Öğrencilerin çevre andını okuyarak daha temiz bir çevre için söz verdiği etkinliğe katılan herkese Derince Belediyesi tarafından dondurma ikram edildi. Günün son bölümünde ödül töreninin yapıldığı etkinlikte Derince’de yapılan değerlendirme sonucunda en temiz cadde, en temiz mahalle, en temiz esnaf, çevreye en duyarlı ev hanımları ve yılın temizlik işçisi dalında birinci olanlara ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde ayrıca atık pil toplama ve atık yağ toplama alanında ilçe genelinde ilk üç dereceye giren okullara başarı belgesi ile ödüller verildi.
Etkinlikte ödül alanlar ise şöyle

En temiz cadde:
Çenesuyu Caddesi

En temiz mahalle:
Dumlupınar Mahallesi

En temiz esnaf:
Halil Er (Yonca Kırtasiye)

Yılın temizlik işçisi:
Kenan Özdemir

En temiz okul:
Seka Çocuk Dostları Lisesi

Çevreye en duyarlı ev hanımları:
Hatice Güngör ve Ayşe Akman

Atık pil toplama
1. İbni Sina İ.Ö.O.
2.Kocaeli Öğretmenler İ.Ö.O.
3.Çenesuyu İ.Ö.O.
Atık yağ toplama
1.Necatibey İ.Ö.O.
2.İbni Sina İ.Ö.O.
3.Dumlupınar İ.Ö.O.

11 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR