Çenesuyu İ.Ö.O. öğrencileri Nevruz ateşinden atladı

Derince Çenesuyu İlk Öğretim Okulu öğrencileri, önceki gün muhteşem bir Nevruz programına imza attı. Öğrenciler, program kapsamında yakılan Nevruz ate...

BÜYÜT

Derince Çenesuyu İlk Öğretim Okulu öğrencileri, önceki gün muhteşem bir Nevruz programına imza attı. Öğrenciler, program kapsamında yakılan Nevruz ateşinden atlayarak baharın gelişini kutladı.

Tabiatın dirilişini temsil eden Nevruz Bayramı, Derince’de de Çenesuyu İ.Ö.O’nun hazırladığı bir programla kutlandı. Hava muhalefeti nedeniyle Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlköğretim Okulu Salonu’nda yapılan kutlama programına başta ilçe protokolü olmak üzere, eğitimciler, öğrenciler ve öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çenesuyu İlköğretim Okulu Müdürü Fevzi Loka, Nevruz’un anlam ve önemiyle ilgili kısa bir açılış konuşması yaptı. Nevruz’un doğuşu ve kutlama usullerinin de anlatıldığı belgesel filmi de büyük bir dikkatle izlendi.

ŞİİRLER OKUNDU
Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Garnizon Komutanı Ali Kocatürk, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Başkan Yardımcısı Sayim Oral, Başkan Danışmanı Dr. Öznur Gökkaya ile kaymakamlık daire amirlerinin de baştan sona takip ettiği programda Çenesuyu İlöğretim Okulu öğrencileri Feyzanur Şahin (8-A), Mustafa Burak Akdeniz (8-C), Beyza Demir (8-B) günün anlamıyla ilgili şiirler okudu. Okulun müzik öğretmeni Tolga Çeker önderliğindeki müzik grubu da solo ve koro türkülerle programa ayrı bir renk kattı.

ATEŞ YAKTILAR
Nevruzla ilgili resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, protokol tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ödüllerin ardından Halk Eğitim Kafkas ekibi de muhteşem bir dans gösterisine imza attı. Demir dövme merasiminin yanı sıra Nevruz’a özgü yarışmalardan biri olan yumurta tokuşturma yarışı yapıldı. Okul bahçesine yakılan ateşin üstünden ise genelde öğrenciler atlarken, Çenesuyu İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan ikramlar katılımcılara sunuldu.

DERECEYE GİRENLER
Yarışmalarda Kocaeli Öğretmenler İ.Ö.O’ndan Sare Yıldız resim, Sabancı ve Ort. İ.Ö.O’ndan Serenay Taşdemir şiir, Necip Fazıl AL’nden Burcu Yanar kompozisyon dallarında birinci oldu. Çensuyu İ.Ö.O’ndan Esmanur Atmaca resim ve Zehra Alacakanat şiir ile Merkez Bankası A.L’nden Cansu Topal kompozisyon dallarında ikinci, Mevlana İ.Ö.O’ndan Utku Bulut resim, Cumhuriyet İ.Ö.O’ndan Nursena Saylanlar şiir, Necip Fazıl AL’den Feride Durdurmuş kompozisyon dallarında üçüncü oldu.

22 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR