Muhtarlığın karşısında oturuyor ama seçmen listesinde adı yok

25 yıldır aynı mahallede yaşamasına ve 2 dönem muhtar adayı olmasına rağmen adı seçmen listesinde çıkmayan Kaya Aslan, vatandaşlık vazifesini yerine g...

BÜYÜT

25 yıldır aynı mahallede yaşamasına ve 2 dönem muhtar adayı olmasına rağmen adı seçmen listesinde çıkmayan Kaya Aslan, vatandaşlık vazifesini yerine getirmek için oyunun peşine düştü.

25 yıldır Kozluk Mahallesi 2. Yol’da muhtarlık binasının tam karşısında oturan, 53 yaşındaki Kaya Arslan 12 Haziran tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimleri için askıya çıkan ve dün kaldırılan seçmen listelerinde adı çıkmayınca oyunun peşine düştü. 25 yıldır yaşadığı mahalleye iki dönem muhtar adayı olan, referandum seçimlerinde ailesiyle birlikte görev alan bu nedenle son güne kadar seçmen listesine bakma ihtiyacı duymayan Aslan, arkadaşı tarafından aranarak adının seçmen listesinde bulunmadığını öğrendi.

KAPI KAPI DOLAŞTI
Kaya Arslan, seçmen listesinde adını göremeyince bunun hesabını mahalle muhtarına sordu. Kozluk Mahallesi 2. Yolda oturduğunu ispatlayabilmek için muhtarlığın ardından Nüfus Müdürlüğü’ne giden Arslan, ikamet adresini elektrik faturasıyla ispatladı. Ancak faturadaki adres eski adreslere göre hazırlandığı için kabul edilmedi. Büyükşehir Belediyesi’ne giderek yeni adresini aldı, oradan SEDAŞ’a giderek adres değişikliklerini yaptı. Ardından Nüfus Müdürlüğü’ne tekrar giden Kaya Aslan, son olarak da soluğu İl Seçim Kurulu’nda aldı.

MUHTARLA TERS DÜŞTÜ
Seçmen listesine girebilmek için olağanüstü çaba sarf eden Kaya Arslan, “Mevcut muhtarla çocukluk arkadaşıyız. Seçim nedeniyle ters düşene kadar arkadaştık. Adresimde bulunamadığım gerekçesiyle seçmen listesinde benim ve ailemin adı çıkmadı, beni tanımasına rağmen bu durumu düzeltmedi. Seçmen listesine girebilmek için ise 150 bin lira harcadım, adeta ecel terleri döktüm” diyerek yaşadıklarını anlattı. Art niyetli bir uygulama olduğunu düşünen Aslan, “Benim elim ayağım tutuyor. Bütün bunları yaptım. Benimle aynı kaderi paylaşan yaşlı ve özürlü vatandaşlarımız ne yapsın” diye isyan etti.

31 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR