MARSİAD’dan Kocaeli Barosu’na iş birliği teklifi

Görüşmede kent ve ülke gündemlerine değinen Odabaş, “Ülkemiz ve kentimiz çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. 28 Şubat’a Fatiha okutacak günler yaşıyo...

Görüşmede kent ve ülke gündemlerine değinen Odabaş, “Ülkemiz ve kentimiz çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. 28 Şubat’a Fatiha okutacak günler yaşıyoruz. Devletin yargısı, askeri, polisi ve tüm kurumları büyük baskılar altında. Esnaf, sanayici ve işadamlarımız hakeza, sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız ve toplumun her kesimi tarihte görülmemiş bir şekilde siyasi baskı altında. Muhalefet partileri yeterince halkın ümit ve güvenini kazanacak politikalar geliştiremiyor.

 

Bu nedenle bir avuç da kalsak özgür, samimi ve cesur sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görev düşüyor. Kocaeli Barosu olarak kentimizin ve ülkemizin gündemindeki konularda diyalog ve işbirliği içinde çalışmanızı arzu ediyorum” dedi.

 

Baro Başkanı Sertif Gökçe, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek aynı duyguları paylaştığını, Baro olarak kent ve ülke gündemlerinde kendileri ile bağlantılı konularda her türlü diyalog ve iş birliği içinde olacaklarını ifade etti.

 

Odabaş, her ayın ilk Cuma günü yapılan Kocaeli Küçük Millet Meclisi toplantılarına katılımlarını istedi.

 

Baro Başkanı, “Müsait oldukça ben, olmadığım zaman Baro adına bir arkadaşımı görevlendireceğim” dedi.

 

Ayrıca Odabaş; Dubai Port liman inşaatının, Bölge İdare Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştayın durdurma kararlarına rağmen bu kararlara uyulmadan devam etmesinin engellenmesi için iş birliği teklifine Baro Başkanı kararları inceledikten sonra gerekli desteği vereceklerini söyledi.

06 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR