Cebir Koleji’nde büyük imkan

      Kocaeli’nin önde gelen eğitim kurumlarından Özel Cebir Koleji bünyesinde kurulan Gözlem Ev, farklı bir imkanı öğrencilerin yanı sıra sivil halka...

 

 

 

Kocaeli’nin önde gelen eğitim kurumlarından Özel Cebir Koleji bünyesinde kurulan Gözlem Ev, farklı bir imkanı öğrencilerin yanı sıra sivil halka da sunuyor. Kurum, astronomi eğitimini mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmak için sivil halkın da bu gözlemden faydalanmasına fırsat sunuyor.

 

GÜNEŞ VE GEZEGENLER

GÖZLEM ALTINDA

Gözlem Ev, 30 bin kat büyütme özelliği ile Kocaeli’nde kolejler arasında ilk ve tek olma özelliğine sahip. İlimizde bulunan astronomi kulüpleri ile ortaklaşa olarak yapılan çalışmalarda öğrenciler gündüz güneşi, geceleri ise gezegenlerin tamamını net olarak görebiliyor ve inceleyebiliyorlar.

 

CANLI YAYINDA DERS

Üniversitelerin bile birçoğunda geceleri bulunmayan teleskop sayesinde öğrencilerin bilimsel ve araştırmacı yönlerinin geliştirilmesi sağlanıyor. Teleskop, 24 saat gezegen ve yıldız takip etme özelliği sayesinde sınıflara aktarılabilen görüntüleri öğrenciler, bilimsel kulüp çalışmalarında ve fen derslerinde görebiliyor ve bu sayede canlı yayın ile ders işleyebilme imkanına kavuşmuş oluyorlar.

 

SİVİL HALKA DA AÇIK

Öze yandan astronomi eğitimini mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmak amacı ile diğer eğitim kurumları öğrencilerinin ve sivil halkın da misafir olarak temel astronomi bilgileri edinmelerine olanak sağlanıyor. Bu özellikleri ile Özel Cebir Koleji, astronomi haberlerini takip eden, gözlem yapmak isteyen herkese kapılarını açmış oluyor.

 

BAŞVURULAR OKULA

Gözleme gelen konuklar astronomi konuları ile ilgili seminerler dinleyebilme, teleskopla gözlem yapabilme imkanı ile astronomi hakkında özel bilgiye sahip oluyorlar. Bu programlara katılmak isteyenler, Cebir Koleji’ne başvurarak, aylık gözlem geceleri ve gözlem saatleri hakkında bilgi alabilirler. Hava koşulları uygun olduğu sürece, ayın ilk günlerinde duyurulan gözlem tarihlerinde bir değişiklik olmaz. Danışmadan randevu almak, o ay içinde yapılacak gözlemlerden istifade edebilirler.

26 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR