Velilere ‘Sağlıklı Beslenme’ semineri

Büyükşehir, Kocaeli’deki tüm ilköğretim okulları öğrenci velilerine ‘Sağlık ve Hastalıklar’ konulu eğitim veriyorBüyükşehir Belediyesi Derince Alparsl...

BÜYÜT

Büyükşehir, Kocaeli’deki tüm ilköğretim okulları öğrenci velilerine ‘Sağlık ve Hastalıklar’ konulu eğitim veriyor


Büyükşehir Belediyesi Derince Alparslan İlköğretim Okulu öğrenci velilerine ‘Yaşam Kalitesi ve Beslenme’ ile ‘Obezite’ konulu seminerler verdi. Okul müdürlüğünün talebi üzerine verilen seminerlerde gelecek nesillerimiz çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığının erken yaşta edinilecek bilgilerle gerçekleşeceği aktarıldı.

ERKEN YAŞTA KAZANILMALI
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sunumlarda yaşam kalitesini artırmanın çocukluktan kazandırılacak bir alışkanlık olduğu vurgulandı. Uzman personel eşliğinde verilen seminerlerde çocukların aile eğitiminde çocuk yaşta iyi beslenmeyi ve sportif bir yaşamı öğretmenin çocukların sağlığı için yapabilecek en iyi yatırım olduğu ifade edildi.

HAREKETSİZ YAŞAM BÜYÜK SORUN
Öğrenci velilerinin ilgiyle dinlediği seminerlerde her geçen gün toplumun, televizyon ve bilgisayar başında geçirdiği zamanın arttığını buna bağlı olarak hareketsiz yaşamın getirdiği kaçınılmaz sorunlarla karşı karşıya kalındığı ifade edildi. Buna bağlı olarak çağın en önemli sağlık sorunlarından Obezite’nin çocuklarda dahi ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunun bilgisinin verildiği seminerlerde Obeziteyle savaşılması gerektiğini vurgulandı.

SORULARA CEVAPLAR
Çocuklarının gelişimi ve okul başarısını artırıcı detaylara da değinilen seminerlerde veliler uzmanlara kendi çocuklarındaki yeme bozukluklarını hakkında sorular sorup bilgiler aldı. Seminerin sonunda ise konuyla ilgili Gıda Kontrol Şube Müdürlüğünce hazırlanmış kitapçık ve broşürler dağıtıldı.

16 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR