“Karaosmanoğlu suç işlemektedir”

DP İl Başkanı Kadir Ayhan ve Milletvekili Adayı Fevzi Canbaz dün yaptıkları açıklamada, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun seçim çalışmaları yaparak suç...

BÜYÜT

DP İl Başkanı Kadir Ayhan ve Milletvekili Adayı Fevzi Canbaz dün yaptıkları açıklamada, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun seçim çalışmaları yaparak suç işlediğini dile getirdi.

Genel seçimlere kısa bir süre kala DP kanadından AKP yöneticilerine yönelik eleştiri geldi. DP İl Başkanı Kadir Ayhan ile Milletvekili dayı Fevzi Canbaz dün parti binasında yaptıkları açıklamada, Büyükşehir Beyediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu. Ayhan, “Gölcük’ten şikayetler geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kamu görevlisi olduğu halde il başkanı gibi seçim çalışmaları yapıyor.

İŞ VAADİ VERİYOR
Halkımıza ve DP seçmenine iş vaadinde bulunup oy istiyor. Partililerimizi kendi yanına çekmeye çalışıyor. Belediye başkanı bunu yapacaksa, il başkanının görevi nedir? Seçim çalışmalarını il başkanı yapmalı. Karaosmanoğlu’nun yaptığı tamamen yasa dışıdır. Kendisi suç işlemektedir” dedi. Ayhan, “Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. İlçe ve köylerde gezmedik yer bırakmadık. Baraj sorunumuz yok” diye konuştu.

ESNAF TEPKİLİ
Canbaz ise, “Siyaset hayatımda böyle bir şey görmedim. Vatandaşların evlerini ziyaret edip, rozet takıp, DP seçmeninden oy istiyorlar. Nihat Ergün ve İbrahim Karaosmanoğlu, resmi makam araçlarının plakalarını sivil plakalarla değiştirip, seçim çalışmaları yapıyor. Bir yıl önce istifa ederek ayrılanları daha dün istifa etmiş gibi gösterip rozet takıyorlar. AKP’liler, Karamürsel, Gölcük ve İzmit pazarını gezemiyor, esnaf ve çiftçi hükümete tepkili.

ŞAHİN’E YÜKLENDİ
AKP’ye geçen Ercüment Şahin, AKP’li bir müteahhit tarafından yetkilendirilip, Kandıra tarafında 1 milyon 800 bin TL’ye villa ihalesi almış ve ofis açmış” şeklinde konuştu. Canbaz, “Kazım Dinç, İsmail Kalkandelen, Sefer Ekşi gibi isimler bizi destekliyor ve her zaman yanımızdalar. DP olarak hedefimiz yüzde 25 ve Kocaeli’de en az 3, en fazla 5 milletvekili çıkaracağız. Çünkü baraj sorunumuz yok” açıklamasında bulundu.

07 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR