Başkan Toltar’dan 30 Ağustos mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar mesajında; “30 Ağustos günü, bağımsızlığa olan inancımızın, milli birlik ve beraberliğe verdiğimiz değer ve önem...

BÜYÜT

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar mesajında; “30 Ağustos günü, bağımsızlığa olan inancımızın, milli birlik ve beraberliğe verdiğimiz değer ve önemin doruğa çıktığı gün olmuştur. Atalarımız, birlik ve dayanışma içinde, tüm güçlükleri aşarak işgal girişimlerini boşa çıkarmış, gelecek kuşaklara bu güzel vatanı armağan etmişlerdir. Bin bir zorluk, yokluk ve güçlüklerle ülkemizi bu güne kadar getirmiş atalarımızın bu emanetini daha ilerilere taşımak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek temel görevimiz ve amacımız olmalıdır.”dedi.

 

ÇÖZÜM SÜRECİ VE 2023 VİZYONU

Türkiye’nin ve bugünkü Cumhuriyetin temellerinin 30 Ağustos’ta elde edilen büyük zaferle atıldığını belirten Başkan Toltar; “Bugün hepimize düşen görev, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. İçinde bulunduğumuz çözüm süreci, attığımız devrimsel nitelikteki adımlar ve 2023 vizyonumuz bunun en açık kanıtlarıdır.”


TARİHE YÖN VERECEĞİZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği Büyük Taarruz sayesinde, işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan arındırıldığını ve istiklal mücadelesinin hak ettiği büyük zaferle taçlandığını belirten Toltar, şu ifadelere yer verdi: “Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermeye devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır.


RAHMETLE ANIYORUZ

Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

29 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR