Körfez Belediyesi’nde vergi affı başvuruları başladı

6552 Sayılı Kanun kapsamında getirilen yasa gereği geniş düzeyli vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin,  Emlak-Çevre Temizlik Vergisi ile...

6552 Sayılı Kanun kapsamında getirilen yasa gereği geniş düzeyli vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin,  Emlak-Çevre Temizlik Vergisi ile Körfez Belediyesine borcu bulunan vatandaşların başvuru işlemleri başladı.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 01 ARALIK 2014

Kurban Bayramı öncesinde TBMM tarafından kabul edilerek Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğü giren 6552 Sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanmak isteyen mükellefler, başvurularını Körfez Belediyesi Gelir- Tahsilât Şefliği’ne yapabilecekler.

01 Aralık tarihine kadar devam edecek başvurularda mükellefler, ilgili kanun kapsamında Körfez Belediyesi’ne Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi nedeniyle taksitlendirme imkânından yararlanabilecekler.


ÖDEMELERDE BÜYÜK KOLAYLIKLAR SAĞLANIYOR

Körfez Belediyesi'ne başta emlak olmak üzere çevre temizlik borcu olanlar 01 Aralık 2014'e kadar başvurması halinde borçlarını 36 taksitle ödeyebilecekleri, peşin ödeme yapmak isteyenlerin ise avantajlı indirim imkânından faydalanabilecekleri bildirildi.

 

BAŞKAN BARAN: KAÇIRILMAYACAK BİR FIRSAT

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Torba yasasından faydalanmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Baran, hükümetin çıkardığı torba yasadaki affın borçlular için önemli bir imkân olduğuna dikkat çekerek başvuru süresinde Körfez Belediyesine müracaat edilmesini, zamanında başvurmayanların aftan faydalanamayacağını dile getirdi.

10 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR