EYLEM Mİ YAPALIM?

İhsaniye Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Özcan Karakoç ve Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkan Yardımcısı Halil Koral, UKOME’nin kendilerini muhat...

BÜYÜT

İhsaniye Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Özcan Karakoç ve Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkan Yardımcısı Halil Koral, UKOME’nin kendilerini muhatap almadığını belirtti, “Muhatap alınmak için eylem mi yapalım?” diyerek tepkilerini dile getirdi

İhsaniye Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Özcan Karakoç ve Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkan Yardımcısı Halil Koral kooperatif üyeleriyle birlikte gazetemize gelerek Asis Elektronik Bilişim Sistemleri A.Ş. ile anlaştıklarını söyledi. Başkanlar yaptıkları açıklamada, “Asis Elektronik Bilişim Sistemleri A.Ş. (Akıllı Bilet) ile görüştük. Anlaşma sağladık. ASİS, bizden araç başına bir kereye mahsus 5 bin lira, aylık araç başına 20 lira teklif etti. Biz de tekliflerine olumlu yanıt verdik.

ONAY İSTEDİK
ASİS firması ile yaptığımız görüşmeyi ve teklifleri UKOME Başkanlığına dilekçe ile başvurduk. Kendilerinden izin istedik. Eğer, UKOME yetkilileri ASİS ile yaptığımız anlaşmayı onaylarsa, kısa bir zaman içende bu sisteme geçeceğiz. Eğer anlaşmaya onay vermezlerse, İçişleri Bakanlığına, Ulaştırma Bakanlığı’na, hatta Başbakanlığa, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuracağız.

BİZİ ZORLAMASINLAR
Bizi Kent Kart almaya zorlamasınlar. ASİS ile yaptığımız anlaşma, bizim menfaatimize. Kent Kart, araç başına yüzde 5, aylık neredeyse 500 lira kesiyor. ASİS bize bir kereye mahsus araç başına 5 bin lira teklif ediyor, biz de Kent Kart’a 6 bin lira teklif ediyoruz. Bu sistemi bizlere devretsinler.

GEREKİRSE EYLEM YAPARIZ
Biz ASİS ile yaptığımız anlaşmanın onaylanmasını istiyoruz. Bize Kent Kart dayatması yapmasınlar. Zaten bizi caydırmak için araçlarımıza sürekli ceza kesiyorlar. Bizi yıldırmaya çalışıyorlar. UKOME, Kent Kart üzerinden bizi sıkıştırmasın, bize baskı yapmasınlar. Bu sitemi kabul etmezseniz, güzergahlara araç koyarız diyorlar. Yetkileri uyarıyoruz, bizi eylem yapmaya zorlamasınlar. Üyelerimiz bize tam destek veriyor. Biz ASİS sistemiyle hizmet kalitesini artırmak istiyoruz.

SİSTEM BİZE GÖRE
Şunu da ifade etmeliyiz ki, diğer kooperatif başkanları gelip basına demeç veriyorlar, biz inanıyoruz ki, üyelerin haberi yok. Diğer kooperatif üyelerine sesleniyoruz, ASİS ile yaptığımız anlaşma, Kent Kart’tan daha avantajlı. Bir kereye mahsus 5 bin lira verilecek, ayda da sadece 20 lira kesinti yapılacak. Yani Kent Kart sistemindeki gibi ayda neredeyse 400-500 lira kesinti yapılmayacak. Bu sistem tam bize göre. Biz bu sistemi kooperatiflerimize uygulamayı düşünüyoruz. Umarız UKOME kendilerine verdiğimiz teklife olumlu bakarlar, yoksa üyelerimizin desteğiyle eylem yapmayı bile göze aldık.

BİZİ DİKKATE ALSINLAR
Gazetelere demeç veriyoruz, açıklama yapıyoruz, ama kimse bizi dikkate almıyor. Dikkate alınmamız için araçlarımızı mı yakalım? Şunu yine söylüyoruz, bizi dikkate alsınlar, bizi muhatap kabul etsinler. Bize baskı yapmasınlar, gerekirse araç da yakarız, eylem de yaparız” dediler.

220520121643584420727_4.jpg

22 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR