Elektrik borcu olanlar hayal kırıklığı yaşadı

Torba Yasası’ndan elektrik borcu olanların af edilmesiyle ilgili karar çıkmayınca vatandaşlar hayal kırıklığına uğradı. SEDAŞ yetkilileri çıkan yasanı...

BÜYÜT

Torba Yasası’ndan elektrik borcu olanların af edilmesiyle ilgili karar çıkmayınca vatandaşlar hayal kırıklığına uğradı. SEDAŞ yetkilileri çıkan yasanın kendilerini kapsamadığını belirtirken, elektrik affı sadece kamu borçlarını kapıyor.

YASA KAMU BORÇLARINI KAPSIYOR
Torba Yasa Tasarısı TBMM’de kabul edildi ve yürürlüğe girdi. Yasada elektrik borcu olanların affedileceği maddesi de bulunuyordu. Ama beklenen olmadı. Çıkan yasa SEDAŞ’a borcu olanların hevesini kursağında bıraktı. Af bekleyenlerin hayali suya düştü. Zira yasa sadece kamu borçlarını kapsıyor. 31 Aralık 2010 tarihi ve öncesinde ödenmeyen kamu borçların yeniden yapılandırılması konulu madde SEDAŞ borçlularını kapsamıyor. Borçlarını yapılandırmak isteyen aboneler hayal kırıklığıyla evlerinin yolunu tuttu.

KARARDAN SORUMLU DEĞİLİZ
SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezleri Müdürü Orhan Sönmez, “SEDAŞ, 11 Şubat 2009 yılında özelleşti. Devir yapılırken alacaklar ve borçlar sözleşmeye dahil edildi. TEDAŞ’a ait işletmelerde yeniden yapılandırma imkanı bulunuyor. Ama SEDAŞ olarak bizler bu tür bir yapılandırma yapamayız. Torba Yasa’da çıkan karardan sorumlu değiliz. Şunu da ifade etmeliyim ki, geçtiğimiz dönemde düzenlenen kampanyalara abonelerimiz tevazu göstermedi. Eski borçlarla ilgili taksitlendirme hali hazırda yapılmaktadır” dedi.

11 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR