İlköğretim öğrencilerinden Mevlit Kandili etkinliği

MİKAV’ın düzenlediği Mevlit Kandili programını ilköğretim okulu öğrencileri yönetti. Vakıftan Kur’an-ı Kerim eğitimi alan anasınıfı öğrencileri ise gö...

BÜYÜT

MİKAV’ın düzenlediği Mevlit Kandili programını ilköğretim okulu öğrencileri yönetti. Vakıftan Kur’an-ı Kerim eğitimi alan anasınıfı öğrencileri ise gösteri yaptı.

Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı(MİKAV)'nın beşincisini düzenlediği Mevlit Kandili programı önceki akşam Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programı Özel Nadide İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Ahmet Asım Kaçamer ve 7. sınıf öğrencisi Hüsna Açalık yönetti. Programa İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Milletvekli Aday Adayı Nedim Arsal, Milletvekili Aday Adayı Zeki Aygün ve Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz katıldı. Haremlik selamlık olarak düzenlenen programda ilerleyen saatlerde koltuklar yetmedi bazı konuklar programı ayakta izledi.

ANASINIFINA KUR’AN EĞİTİMİ
Recep Çalışkan'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim büyük ilgi çekti. MİKAV Başkanı Mehmet Akif Yılmaz, Bu sevgi ve hareket önderinin, bizlere yön vermeye hayat yolumuzu aydınlatanı en kalbi duygularla selamlıyoruz. Nesillerimizin kalplerine bu serveti taşımada görevliyiz. Bu nedenle çocuklarımız için Özel Nadide İlköğretim Okulu ve Anasınıfı'nda eğitim verdik. Şimdi hedefimiz bu eğitim yuvalarından daha çok çocuğumuzun faydalanmasını sağlamak. Bu nedenle Özel Nadide Lisesi, öğrenci yurdu ve Kur’an-ı Kerim eğitimi vereceğimiz yerler için çalışmalar yapıyoruz dedi.

ÇOCUKLAR GÖSTERİ YAPTI
Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz konuşmasına salavat getirerek başladı. Yılmaz, Efendimiz, önderimiz, başöğretmenimizi büyük bir aşkla, muhabbetle anmayı nasip eden Allah'a hamdolsun. Temellerini Rize’de belediye başkanıyken attığımız bu vakfın başardığı işler için gururluyuz şeklinde konuştu. Özel Nadide İlköğretim Okulu bünyesinde bulunan anasınıfı 5-6 yaş grubu tarafından sergilenen gösteri katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken, Yusuf Şamil Ateş, Sümeyye Tuncan ve Enes Tuncan tarafından seslendirilen şiirler hüzünlendirdi.

15 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR