ADD’den seçmene çağrı Asıl oy vermeyeceğiniz partiyi seçin!

ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter yaptığı açıklamayla hükümetin 9 yılını eleştirdi, Ergenekon operasyonunu ‘Malta sürgünleri’ ne benzetti. İlter, se...

BÜYÜT

ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter yaptığı açıklamayla hükümetin 9 yılını eleştirdi, Ergenekon operasyonunu ‘Malta sürgünleri’ ne benzetti. İlter, seçmeni hangi partiye oy vermeyeceğini düşünmeye davet etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube yönetimi, dernek binasında önceki akşam haftalık değerlendirme toplantısı yaptı. Şube Başkanı Banu İlter, toplantı öncesi bir basın açıklaması gerçekleştirdi. AKP hükümetinin 9 yıllık icraatlarını eleştiren İlter, seçmene duyarlılık çağrısında bulundu. İlter açıklamasında şunları kaydetti “Dokuz yıldır tek başına iktidarda olan siyasi partinin istikrar sağladığı düşünülmekte. Ancak yönetimindeki bütünlüğün ülkeye yansımadığı, aksine toplumda bir bölünme ve kavga yarattığı çok açık. İmalat yerine ithalat, üretim yerine tüketim, tasarruf yerine borçlanma, yani lale devri ekonomisi… Yine pek çok ekonomistin yüz milyonlarca dolarla ifade edilen cari açığı, ekonomide adeta gerilen bir yay olarak tanımlamaları. Enflasyon oranının 2011 yılı için gıdadan benzine yüzde 30 ile yüzde 200 oranında gerçekleşmesi yayın ne kadar gerildiğini yetirince gösteriyor.”

MALTA SÜRGÜNÜ GİBİ!
AKP’nin demokratik duruşunu da eleştiren İlter, “Tehdit, korku, fişleme, süresiz gözaltılar… Osmanlı’nın son dönemlerindeki Malta sürgünlerinin yerini Silivri sürgünleri aldı. Yazılmamış kitaptan, söylenmemiş sözden, düşünülmemiş düşünceden, yapılmamış darbeden dolayı yıllardır tutuklu yargılanan gazetecilerimiz, siyasilerimiz, askerlerimiz, bilim adamlarımız içeride. Birkaçı hariç medya iktidar güdümüne girmiş. Üniversitelerimiz ele geçirilmiş. Son referandumda iktidarın önünü açmak üzere yeniden yapılandırmaya yönelik değişimin gerçekleştirildiği bir yargı… Sağlıkta Dönüşüm Projesi aslında sağlık hizmetlerinin tekelleştirilmesi sürecinin başlangıcı olarak, ilaca yönelik vatandaşın ödeyebildiği sınırlı bir sağlık modelinden başka bir şey değil” şeklinde konuştu.

ANAYASA SORGULANIR HALE GELDİ
İlter, son olarak, “İlk defa anayasamızın ilk 3 maddesi sorgulanır hale geldi. 1923 yılında vatanseverlik anlamında kullanılan milliyetçiliğin, artık günümüzde neredeyse suç haline geldiğini görüyoruz. Laikliğin yok edilmeye çalışıldığı, tarihsel gerçekliğin ters yüz edildiği ülkemizde önümüzdeki genel seçimlerde bir vatandaş olarak en ciddi düşüneceğimiz şey öncelikle, hangi siyasi partiye oy vereceğimiz değil, hangisine oy vermeyeceğizdir” diye konuştu.

07 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR