Lotus Gebe, İzmit’te açıldı

Doç. Dr. Eray Çalışkan ve Opr. Dr. İnci Çavuşoğlu önderliğinde bir araya gelmiş doğal doğum gönüllüsü profesyonellerin oluşturduğu Lotus Gebe dünden...

Doç. Dr. Eray Çalışkan ve Opr. Dr. İnci Çavuşoğlu önderliğinde bir araya gelmiş doğal doğum gönüllüsü profesyonellerin oluşturduğu Lotus Gebe dünden itibaren Ömerağa Mahallesi Hürriyet Caddesi Es-Oray Apartmanı No: 113/12 K: 5 adresinde hizmete girdi.

 

HİZMET ALANI GENİŞ

Anne adaylarına sağlıklı, huzurlu ve bilinçli bir gebelik dönemi yaşatarak onları normal doğuma fiziksel ve ruhsal olarak hazırlamak amacıyla hizmete giren Lotus Gebe’de; doğum öncesi hazırlık eğitimi, hamile yogası, hamile platesi, hamile masajı, bebek bakımı ve emzirme danışmanlığı, doğum koçu desteği, doğum sonrası evde bakım desteği, uzman psikolog ve psikiyatri desteği gibi hizmetler mevcut.

BİLİMSEL BİLGİYİ

HALKA YAYMAK

Lotus Gebe’nin dün gerçekleşen açılışına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, İl Halk Sağlığı Müdürü Melih Kaştı, İl Halk Sağlığı Müdür yardımcıları Şenol Çavuşoğlu ve Selçuk İnce ile çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Eray Çalışkan ve İnci Çavuşoğlu, temel amaçlarının bilimsel bilgiyi halka yaymak olduğunu belirterek bayanların öz yeteneklerini ortaya koyduktan sonra doğumlarını kolaylaştırmak istediklerini vurguladılar.

 

BABALAR İÇİN YENİLİK

Toplam 100 metrekarelik alandan oluşan Lotus Gebe’de 5 ebe, 1 pratisyen, 2 kadın doğum uzmanı görev alıyor. Doğum fotoğrafçısı, her türlü doğum organizasyonu, hamilelik öncesi ve sonrası kilo kontrolü hizmetinin de sunulduğu Lotus Gebe sosyal proje olarak başladı. 5 haftadan oluşan gebe eğitim programlarına eşli katılım tercih ediliyor. Bu sayede doğuma sadece anneler değil babalar da hazırlanmış oluyor. Tüm etkinliklerde üyeler kaynaştırılarak kulüp havası oluşturuluyor.

03 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR