Birlik ve FK yönetimi sürekli birlikte

        YÖNETİM KARIŞIKLIĞI SONA ERDİRDİ Kuruluşu ile birlikte kamuoyunda bir türlü net olarak anlaşılamayan Kocaeli Birlik Spor Hizmetleri A.Ş. ve Ko...

BÜYÜT

 

 

 

 

YÖNETİM KARIŞIKLIĞI SONA ERDİRDİ

Kuruluşu ile birlikte kamuoyunda bir türlü net olarak anlaşılamayan Kocaeli Birlik Spor Hizmetleri A.Ş. ve Kocaeli Birlikspor Kulübü ile Körfez FK arasındaki ilişkiye açıklık getirildi. Konuyla ilgili Bakan Fikri Işık olmadığı için basın toplantısı yapılıp, resmi açıklamada bulunulamazken, kısa süre içerisinde bu durum da giderilecek ve kafalardaki soru işaretleri yanıt bulacak. Şu anda Şirketin 10 kurucu üyesi bulunuyor. Kocaeli Birlik Spor Kulübü’nün ise 3 yöneticisi var. Bunlar eşit imza yetkisine sahip. KASKF Başkanı Murat aldın, Barbaros Spor Kulübü Başkanı Zeki Yüksel ve Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Müdürü Fikret Yıldız. Şirket yönetimi bu üç ismi kulüp yöneticisi olarak, eşit yetkiyle atadı. atadı.

 

KÖRFEZ FK İKİ YIL DAHA KAPATILAMAYACAK

Bunun yanı sıra Körfez FK ise yaşamını sürdürüyor. TFF’nin kurallarına göre Körfez FK kapatılamıyor. Herhangi hukuksal bir işlemde FK da sorumlu bulunuyor. Kulübün bugüne kadar yaptığı işlemlerden mevcut FK yönetimi sorumlu bulunuyor. Birlik Spor Kulübü yönetimi bunu nedenle FK yönetimi ile sürekli beraber çalışıyor. Bu nedenle, Birlik Spor Kulübü yönetimi, FK yöneticilerini TFF’deki grup kura çekimine bizzat davet etti ve onlar da bu davete icabet etti. Bu ilişki bu şekilde 2 yıl daha sürecek ve FK yönetimi isterse 2 yıl sonra kendi kulübünü kapatabilecek.

 

TEKNİK DİREKTÖR İÇİN BAKAN BEKLENİYOR

Bu arada Kocaeli Birlikspor’un üç kişilik yönetimi, teknik direktörlerle görüşmelerini tamamladı. Hazırlanan rapor da Bakan Fikri Işık’a sunulmak üzere bekletiliyor. Bakan Işık’ın programı henüz netleşmedi. Dün akşam saatlerinde kente gelmesi beklenen Fikri Işık’ın programına göre teknik direktör konusu da çözüme kavuşacak ve ardından hemen transferlere başlanacak. Şu ana kadar Giray Bulak, Muharrem Uğur, Besim Durmuş ve Bahri Kaya ile görüşüldü. Bu teknik adamlar arasında bütçe konusunda uçurumlar bulunurken, en ucuz maliyetli teknik adamlar Muharrem Uğur ve Besim Durmuş oldu. Tabii bu maliyet içerisinde sadece teknik direktör transfer ücreti değil, istedikleri futbolcuların maliyetleri de bulunuyor.

 

SON SÖZÜ BAKAN SÖYLEYECEK

Henüz bütçe konusunda kesin bir açıklama yapmayan Bakan Fikri Işık, 20 milyon liralık bir bütçenin konuşulduğu ortamda ‘şu teknik adamı alın, parası neyse ödeyin’ demedi. Bu nedenle üç kişilik yönetim kurulu da henüz kesin bir karar veremiyor ve Bakan Işık’ın direktiflerini bekliyor. Yönetim kurulu çok fazla para saçmayarak, akıllı transferlerle kafaya oynayacak bir takım yapma uğraşı veriyor. Ancak Başbakan’ın talimatıyla ‘2 yıl sonra Alikahya’daki 33 bin kişilik statta Süper Lig maçı oynansın’ direktifine göre iki yıl art arda şampiyon olacak bir takım yapılması gerekiyor. Takım şu anda 2.Lig’de ve iki yıl sonra Süper Lig’e yükselebilmesi için, sezon kaybı yaşamaması şartı bulunuyor.    

29 Haziran 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İBRAHİM AYDOGAN - ''sayın bakan fikri ışık bey''madem futboldan bukadar anlıyorsun bırak bilim ve sanayi bakanlıgınıda git spor bakanı ol BUKADAR HASASİYETİ KOCAELİSPORUMUZA GÖSTERSEYDİN BU DURUMDA OLMAZDIK konuşturmayın bizi.

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 15:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR