Cüneyd Hoca’nın ikazları belli ki dikkate alınmamış!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilimizdeki önemli isimleri arasında gösterilen ve son yerel seçimde de İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Prof....

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilimizdeki önemli isimleri arasında gösterilen ve son yerel seçimde de İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, 1 Kasım seçim sonuçlarını sosyal medya hesabı üzerinden farklı bir gözle yorumladı.

Aslında partisinin kaybettiği İzmit’teki 30 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan danışma kurulunda bir değerlendirmede bulunan Özkürkçügil’in o gün belirttiği öngörünün bugün gerçekleşmiş olması dikkat çekici bir unsur.

Cüneyd Hoca, o gün yapılan danışma meclisinde CHP’nin özellikle iyi oy aldığı Çukurbağ, Veliahmet, Yenimahalle bölgelerinde düşüş yaşanabileceğini, Şirintepe’nin de Saadet Partisi’nin oylarının AK Parti’ye kayması durumunda sıkıntı yaşanabileceğini söylemişti. Özkürkçügil’in bu sözleri 1 Kasım seçimlerinde neredeyse tamamen gerçekleşti. Son seçim sonuçlarını geçmişte yaptığı bu değerlendirmelerinin ışığında yorumlayan Özkürkçügil, aslında CHP’nin nasıl bile bile lades yaptığını da bizlere anlatmış oluyor.

İşte Cüneyd Hoca’nın yerel seçim sonrasındaki o değerlendirmesi ile ilgili Faceboo’ta yaptığı paylaşımı:

“CHP hayati önem taşıyan İzmit Belediye Başkanlığını kaybettikten hemen sonra İzmit İlçe örgütünün yapmış olduğu 'danışma meclisi' toplantısında yapmış olduğum konuşma metninden kısa bir paragraf yayınlıyorum:

‘Bu seçimlerde, bir önceki yerel seçimleri de incelediğinizde Yahya Kaptan, Kozluk, Cumhuriyet mahallesi, Fevzi Çakmak ve Karabaş mahallerinde CHP fark atarak önemli başarılar elde etmiştir. Bu mahalleler, İzmit’te CHP’nin ana kolonlarıdır. Bu bölgelerde oturan partililerimizle yakın, sıcak bağlar güçlendirilmelidir. Çukurbağ, Veliahmet, Yenimahalle gibi bölgeler her ne kadar CHP hanesine yazılsa da bu bölgeler ‘SOS’ vermekte, oy oranlarındaki düşük farklar daha sonraki seçimlerde bir tehlike arz etmektedir. Bu bölgelerde özel stratejilerin geliştirilmesi zorunludur. Şirintepe, CHP hanesinde olmakla birlikte AKP 1744 oy almıştır. Saadet Partisi’nin de oyları eklendiğinde partililerimiz tarafından ‘kesin CHP’ denilen Şirintepe’de gelecek için SOS vermektedir.’

SONUÇ: 1 Kasım seçimlerinden neredeyse iki sene önce yapmış olduğum analiz maalesef bugün gerçekleşmiştir; Veliahmet, Çukurbağ, Yenimahalle kaybedilmiş olup Şirintepe ise çok az oyla kazanılmıştır. Siyasi öngörü, önlenebilir önlemlerin alınmasını zorunlu kılar. C.Ö”

 

03 Kasım 2015 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR