Kartepe atık getirme merkezi Türkiye’ye örnek

Türkiye’de faaliyete geçirilen Atık Getirme Merkezleri (AGM) arasında model bir proje olması nedeniyle çeşitli belediyelerin Çevre Koruma ve Kontrol...

BÜYÜT

Türkiye’de faaliyete geçirilen Atık Getirme Merkezleri (AGM) arasında model bir proje olması nedeniyle çeşitli belediyelerin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından ziyaret edilen Kartepe Belediyesi AGM’yi önceki gün de Marmara Belediyeler Birliğine üye belediyelerin yetkilileri ziyaret etti.

 

Sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak; çevrenin korunması ve bu konuda farkındalık oluşturulması maksadıyla; kaynağında ayrı toplama çalışmalarında atığın oluştuğu noktadan geri kazanım/bertaraf tesislerine nakledilinceye kadar çevre ve insan sağlığına zarar vermeden yönetiminin sağlanması hedefleniyor. Tüketicilerin kaynağında ayrı topladıkları atıkları getirip bırakabilecekleri “Atık Getirme Merkezleri”nin kurulmasına yönelik çalışmalar kapsamında Kartepe Belediye Garajı arkasında 2 bin metrekarelik alanda Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Atık Getirme Merkezi Türkiye’ye örnek olarak yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor.

 

Önceki gün de Marmara Belediyeler Birliğine üye Belediyelerin Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlüklerini ağırlayan Kartepe Atık Getirme Merkezi, Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından gezdirildi ve merkezin çalışma sistemi hakkında bilgi aktarımında bulundu. Marmara Belediyeler Birliğine üye belediyelerin yetkililerine Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde Çevre Yüksek Mühendisi olarak çalışan Gökçen Gönülay, çevrenin korunması ve kamuoyunda çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla bu alanda yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlatırken konuklarının sorularını da yanıtladı. Ziyaretçiler de böyle bir merkezin model olacağına inandıklarını belirterek kendilerine gösterilen ev sahipliği için Kartepe Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

14 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR