Yarhisar Müze Geminin kuruluş yıldönümü bugün

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi’nin 7.’nci kuruluş yıldönümü bugün kutlanıyor.Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi’nin 7.’nci kuruluş yıldönü...

BÜYÜT


Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi’nin 7.’nci kuruluş yıldönümü bugün kutlanıyor.
Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi’nin 7.’nci kuruluş yıldönümü bugün saat 14.00’da gemi güvertesinde yapılacak etkinlikle kutlanacak. Yarhisar Gemi Müzesinin 7. Yaş günü kutlama törenleri; Protokol konuşmaları, 7.yıl yaş pastasının kesilmesi, güverte üzerinde kokteyl ve geminin gezilmesi ile sona erecek.
MÜZE MÜDÜRÜ AKBULUT
Yarhisar Müze Gemi Müdürü İlhan Akbulut “1964 yılında ABD’de imal edilen, aynı yılın sonunda Türk donanmasına katılarak, kırk yıl süresince Keşif-karakol gemisi olarak görev yapmasının ardından, 2005 yılında emekliye ayrılan Yarhisar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi’nin müşterek girişimleriyle müze haline getirildi. 2006 yılında Kavaklı sahiline, denizden yirmi metre içeriye, beton zemin üzerine üç parça halinde getirilerek monte edilen gemi ikinci görevini burada da başarıyla sürdürdü. Bugüne kadar 161.483 kişi ziyaret etti” dedi. Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi bugün , saat:14.00’te, güvertesinde tüm protokol ile, Yarhisar’da daha önce görev yapmış eski-yeni personelini, vatandaşları ve basını yedinci yaşında ağırlamak üzere hazır bekliyor. Kutlama hazırlıklarını tamamladıklarını belirten müze gemi müdürü İlhan Akbulut, “Önümüzdeki günlerde Gölcük Tersanesi Komutanlığı Döner Sermaye Müdürlüğünce bakıma alınacak müze gemimizin kutlama hazırlıklarını tamamladık” dedi.
BAŞKAN ELLİBEŞ DAVET ETTİ
Donanma kenti Gölcük’e yakışır bir müze haline getirdiklerinin altını çizen ve Yarhisar’ın yedinci yıl kutlamasına Gölcük halkını da davet ettiklerini belirten belediye başkanı Mehmet Ellibeş “Türkiye’de karaya yerleştirilmiş iki su üstü savaş gemisi müzesinden birisi biziz. Ne kadar doğru ve etkili bir çalışma yaptığımızın farkındayız. Gölcük nüfusumuzun çok üstüne çıktığımız ziyaretçi sayımız bunun en büyük kanıtı. Müzemizi yurt içi, yurt dışından birçok misafirimiz ziyaret etti. Savaş gemilerimizi her an ziyaret etme imkanı bulamayan vatandaşlarımıza burada, rehberlerimiz eşliğinde gezdirip tanıtım yapıyoruz. En çokta asker ailelerimizin ziyaret ettiğini biliyoruz. Bugünkü yedinci yıl kutlamamıza vatandaşlarımız da davetli, herkesi bekliyoruz ” dedi.

24 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR