Ünlü: Okyanus ötesi operasyon

İl Başkanı Ünlü, ilimizde olağan üstü kurultay için 23 üst kurul delegesinden 11 tanesi imza vermesine karşın 7 tanesi gitmiştir” açıklamasında bulun...

İl Başkanı Ünlü, ilimizde olağan üstü kurultay için 23 üst kurul delegesinden 11 tanesi imza vermesine karşın 7 tanesi gitmiştir” açıklamasında bulundu.

 

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan olağan üstü kurultay tartışmaları Ankara’da yüzlerce ülkücünün bir araya gelmesi ile yeni bir boyut kazandı. Polis tarafından alınan önlemler ile yaşanan tartışmalara MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sert tepki gösterdi. Ankara’da yapılmak istenen olağanüstü kurultayın bir rezillik olduğunu söyleyen Ünlü, “Ankara’da yaşananlar şerefli mazimizim hiçbir döneminde görülmeyen çirkinlik ve rezilliktir. Tertemiz vicdanlı arkadaşlarımızı dışarıda tutuyor ve MHP’nin itibarına ve saygınlığına leke sürülmüştür. Hukuki süreç sabır ve samimiyetle beklenmeden partimizi ayağa düşürme gayretleri tam bir yüz karasıdır unutulmayacak ve affedilmeyecektir” dedi.

 

MEDDAH GÖSTERİSİ

Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur diyen Ünlü “Ankara’da meddahlara taş çıkartacak sanal hedef ve heyecanların peşinde koşanların Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensuplarıdır. İrade ve kararın sahibi her şeyden önce Milliyetçi-Ülkücü Hareketin aziz mensuplarıdır. Bunun aksine hiç kimse rol çalmaya kalkışmasın. Olağan üstü kurultay bahanesiyle deleglerimizi toplayıp korsan gösteri ve yasa dışı eylem yapan malum isimler haddi ve çizmeyi aşmıştır” açıklamasında bulundu.   

 

7 KİŞİ GİTTİ

Olanların bir milat ve kesin bir kırılmanın ilanı olduğunun altını çizen Başkan Ünlü, “Bizim ne vazgeçecek bir partimiz, ne de vaziyeti kurtaracak halimiz vardır. Panama merkezli tacirlerin tahrik ve desteği, okyanus ötesi komploları şehit yadigarı çatımızı çökertemeyecektir. El mi yaman, bey mi yaman herkes görecek, suskun kalışımızı yanlış yorumlayanlar yakında tel tel dağılıp gideceklerdir” ifadelerini kullandı. Olağanüstü kurultay için 902 delegenin imza verdiği söylemlerine yanıt veren Ünlü, “23 üst kurultay delegesinden imza veren 11 üst kurul delegesinden 7’sinin Ankara’ya gittiğini tespit ettik. Bu kişiler için zamanı gelince değerlendirme yapılacaktır. Orada şov yapıldı, MHP’ye yakışmaya görüntüler yansıtıldı” diye konuştu.

 

40 KİŞİ GİTTİ

İlçe kongreleri 09 Ekim tarihinde başlayacaktır diyen İl Başkanı Aydın Ünlü “Yapılacak olan ilçe kongreleri ile süreç başlayacaktır. Muhalif olan isimlerin hiçbirine yeniden görev verilmeyecektir. Bu arkadaşlar uzun süre dinleneceklerdir. Ankara’da ortaya çıkan tabloya bakıldığı zaman Kocaeli’de 120 bin oy aldık. Ankara’ya giden 30-40 kişi gitmiştir. MHP’ye gönül verenler bizleri izlemeye devam etsinler” açıklamasında bulundu.

 

Öte yandan İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli İl teşkilatının divan kurulunda değişiklik yaptıklarını açıkladı. Yeni oluşan Divan Kurulu ise şöyle:

İl Başkanı Aydın Ünlü

İl Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu

İl Sekreteri İzzet Erdem

İl Sekreter Yardımcısı Çetin Çıldır

İl Sekreter Yardımcısı Bilal Kulibay Yaşar

İl Muhasip Tuncay Batı

Mali İşler Yardımcısı Adem Emre Aygün

İl Başkan Yardımcısı Ercan Bayrak

İl Başkan Yardımcısı Sami Acıkök

İl Başkan Yardımcısı Havva Köse

İl Başkan Yardımcısı Hamza Güloğlu

İl Başkan Yardımcısı  Ömer Öztaş

İl Başkan Yardımcısı  Gürcan Kolay

İl Başkan Yardımcısı Cemal Elinegüven

İl Başkan Yardımcısı Ayhan Akay

İl Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz

İl Başkan Yardımcısı Bayram Karaarslan

İl Başkan Yardımcısı İsmail Akkuş

İl Başkan Yardımcısı Ögetay Bal

İl Başkan Yardımcısı Recep Özcan

İl Başkan Yardımcısı Ali Osman Özkan

İl Başkan Yardımcısı Muammer Laçin

İl Başkan Yardımcısı Vahap Nuhoğlu

İdari Amiri Ergün Keskin

16 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

sezai - Aydıncım okyonus ötesi değil gürcüstan ötesi oradan bir araç getirde makam aracı yap

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:12
03

Akrem - Aydın gene marinada birşeyler mi içtin gene hayal görüyorsun

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:12
02

Sami - aydın götzün aydın geliyor meral akşener gidiyor bahçeli

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:12
01

Komik :D - Muhaliflerden 40 kişi gitti diyor da, Devlet Bahçeli için 4 kişi gitti. Onu neden dile getirmiyor?

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR