İskoçyalı gençler İzmit’i çok sevdi

  İzmit Belediyesi ve Bhagavat Educational Trust ortaklığı ile düzenlenen ‘Living and Learning Abroad’ isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında, 12 İs...

 

İzmit Belediyesi ve Bhagavat Educational Trust ortaklığı ile düzenlenen ‘Living and Learning Abroad’ isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında, 12 İskoçyalı genç kentimizde ağırlandı. Proje kapsamında, şehrimizde yaşayan farklı gençlik gruplarıyla bir araya gelen yabancı gençler, birçok etkinlikte görev aldı. İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme ve Danışma Merkezi, Genç-iz tarafından yürütülen projede Genç-iz gönüllüsü gençler de yer aldı.

 

BAŞKAN DOĞAN’A TEBRİK

Program sayesinde yurt dışından gelen katılımcı gençler, İzmit’e karşı var olan birçok ön yargılarının kırıldığını belirtti. İzmit’i bu derece gelişmiş bir kent olarak düşünmediklerini ifade eden konuk gençler, özellikle sosyal açıdan önemli adımlar atılmış bir şehir beklemediklerini ifade ederek, çalışmalar dolayısıyla İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı tebrik etti.

 

KÜLTÜRLER KAYNAŞTI

Proje kapsamında, bir dizi etkinliğe de katılan gençler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı bir kurumda, yenileme ve boyama çalışması yaptı. İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı Sinem Gülenç ve Gençlik Çalışmaları Sorumlusu Ömer Kaya çalışmalar sırasında grubu yalnız bırakmadı. Meyveli sabun yapımı, ebru ve ritim atölyelerinde de yapılan çalışmalarla, farklı kültürlerin gençlerinin kaynaşması sağlandı. İskoçyalı ve İzmitli gençler, karşılıklı Türkçe ve İngilizce pratik yapma imkanı da buldu.

30 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR