CHP Kocaeli Gençlik Kolları’ndan Kılıçdaroğlu’na destek

İl Gençlik Kolları Başkanı Orhan, kongreler sürecine atıfta bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi.   CHP İl Gençlik Kollar...

İl Gençlik Kolları Başkanı Orhan, kongreler sürecine atıfta bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

 

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, yaptığı açıklamada “7 Haziran seçimleri sonrası AKP büyük bir hezimete uğramış, kanlı oyunlarla ülkeyi kaosa sürüklemiş, halkı aleni bir şekilde tehdit ederek 1 Kasım seçimlerinde kendilerine oy vermeye mahkûm bırakmıştır. 1 Kasım seçimlerinde halkımızın önceliklerini değiştiren AKP, maalesef Devlet Bahçeli'nin de her şeye hayır politikası ile tekrar iktidar olma şansını elde etmiştir” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU BAŞBAKAN GİBİ DAVRANDI

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir başbakan gibi davranarak süreci en iyi şekilde yönettiğini söyleyen CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, “Ülkeyi bu kaostan çıkarmak adına genel başkanımız özverili çalışmalar yürüttü ancak Bahçeli’nin malum tavrından dolayı hükümet kurulamayınca Türkiye kaos içinde 1 Kasım seçimlerine sürüklendi. İktidar partisinin Beyaz Toroslu tehditleri başarılı oldu. MHP ve HDP baraj altında kalma riskiyle karşı karşıya kalırken partimiz oylarını 600 bin civarında arttırdı. Tabi ki bu bir başarı değildir ama daha kesin seçim sonuçları açıklanmadan başarısızlığa bir günah keçisi bulunmaya çalışıldı ve parti içinde olağanüstü kurultay sesleri yükselmeye başladı” dedi.

 

PARTİ İÇİNDE BİRÇOK DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİ

CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan “Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi içinde büyük devrimlere imza atarak başarılı bir liderlik sergilemiştir. Parti içinde gençlerin ve kadınların önünü açarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni salon partisinden sokağa, halka taşımıştır. Parti üyesi olan herkes elbette ki genel başkan adayı olabilir. Ancak henüz kongreler devam ediyorken, olağan kurultaya birkaç ay varken olağanüstü kurultay istemek tüm örgütleri yok sayan, siyaset ahlakından uzak, bu ülkeyi kurmuş, yönetmiş 91 yıllık partiyi itibarsızlaştıran bir davranıştır. Herkes önce kendini bir eleştiri süzgecinden geçirmeli daha sonra kenetlenerek bir ortak akıl oluşturulmalı, ileriye dönük parti programını, tabana neyi ne şekilde anlatacağını belirleyerek ‘güven kurultayına’ gitmelidir” dedi.

 

GENEL BAŞKAN SORUNU YOK

Orhan “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkanlık sorunu yoktur. Örgütler olarak kendi içimizdeki sıkıntıları çözmediğimiz sürece partiyi iktidara taşımamız oldukça zor olacaktır. Partinin Genel Başkanının değil örgütlerinin değişim ve dönüşüme ihtiyacı vardır. Partimizin dumanlı havayı seven kurtlardan temizlenmeye ihtiyacı vardır. Çözüm siyaseti değil kişi siyaseti yapmak sadece geriye götürür” dedi.

13 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

PARTİLİ - CHP'nin düşüncelerinin toplumun önemli kesiminin hayatında yer bulması gerekli.Bunun için toplum ortalamasının temsil edildiği yönetimlere ihtiyaç var.Dikkat ederseniz mevcut durumu korumak isteyenlerin büyük çoğunluğu atanmışlar.Yoksa sizde atanmışlardanmısınız.Siyaset şahıslar üzerinden düşünerek yapılmamalı

Yanıtla . 0Beğen 13 Kasım 09:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR