Gebze İMH İftarı Hünkar Çayırı’nda yapıldı

İftar programına Gebze İMH mensupları ve aileleri ile birlikte ilçede faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve İstanbul’dan m...

BÜYÜT

İftar programına Gebze İMH mensupları ve aileleri ile birlikte ilçede faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve İstanbul’dan misafirler katıldı.


İFTAR OLMANIN ÖTESİNDE

İftar programına katılan misafirleriyle yakından ilgilenen İnsan ve Medeniyet Hareketi Gebze Başkanı Ali Erol, gösterilen ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm misafirlerine ayrı ayrı teşekkür etti. Ali Erol, Geleneksel İMH iftarının bir iftar olmanın ötesinde anlam taşıdığını belirterek, “İftar programımız bu tarihi atmosferde ailelerimiz ve ilçedeki çok sayıda sivil toplum kuruluşunun tanışmasına, kaynaşmasına, sevgilerin çoğalmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine katkıda bulunuyor” dedi.


RAMAZAN VE KUR’AN

Birlikte yenen iftar yemeğinin ardından davetlilere yönelik kısa bir konuşma yapan Gebze İMH yönetim kurulu üyesi Sedat Kotan hoca da, Ramazan ayının anlam ve önemi üzerinde durdu. Ramazan ayının önemini Kur’an’dan aldığını belirten Sedat Kotan hoca, “Ramazan ayını mübarek kılan ve onu diğer aylardan özel kılan Kur’an’ı Kerim’in bu ayda indirilmesidir. Bizler eğer Allah’a yaklaşmak ve kulluk vazifemizi en güzel şekilde yerine getirmek istiyorsak Kur’an’la daha fazla irtibat kurmak ve Kur’an’ı anlayarak ve özümseyerek okumak zorundayız. Oruç ayı Ramazan bizlere Rabbimizle aramızdaki tüm dünyevi engellerden kurtularak Kur’an’a ve dolayısıyla Rabbimize yönelmemiz gerektiğini hatırlatıyor” dedi.

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin iftar programı, Gebze İHH Başkanı Turgut Veyisoğlu’nun Afganistan ziyareti izlenimleri ve ardından birlikte kılınan teravih namazıyla sona erdi.

24 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR