Öğrencilerden soruşturmalara protesto

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, geçen günlerde bildiri dağıtan, afiş asan üniversite öğrencileri hakkında açılan soruşturmalara tepki göstermek için...

BÜYÜTKocaeli Üniversitesi öğrencileri, geçen günlerde bildiri dağıtan, afiş asan üniversite öğrencileri hakkında açılan soruşturmalara tepki göstermek için rektörlük önünde basın açıklaması yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü önünde toplanan 25 kişi, bir İletişim Fakültesi öğrencisinin iddiaya göre afiş astığı için özel güvenlik tarafından darp edilmesi ve darp edilen öğrenciye soruşturma açılması hakkında bir basın açıklaması yaptı. Pankartlar açıp sloganlar atan öğrenci grubu olayı protesto etti.

İFADE ÖZGÜRLOĞÜ
Öğrenciler tarafından yapılan basın açıklamasında,"Öğrencilerin ifade özgürlüğünü şiddetle bastırmaları yetmiyormuş gibi bir de arkadaşımıza soruşturma açılmıştır. Buranın bir üniversite olduğunu ve özgür düşüncenin yeri olduğunu hatırlatmak için mücadeleye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi. Yapılan basın açıklamasının ardından öğrenciler olaysız dağıldı.

26 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR