Din görevlilerine çocuk istismarıyla müdahele eğitimi

Bu kapsamda Kocaeli İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda İzmit, Derince, Kartepe ve Kandıra din görevlilerine yönelik eğitim programı düzenlendi. İl Müf...

BÜYÜT

Bu kapsamda Kocaeli İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda İzmit, Derince, Kartepe ve Kandıra din görevlilerine yönelik eğitim programı düzenlendi. İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da programın başında din görevlilerine hitaben bir konuşma yaptı.

 

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Fatma Dönmez, din görevlilerine “Çocuk İstismarına Yaklaşım” konulu bir sunum yaptı. Çocuk istismarının önlenmesi konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışmalar yaptığını hatırlatan Dönmez, “Her kurum kendi personeline yönelik eğitim çalışmaları yapmaktadır. Bu konuda Başkanlığımız önemli bir fonksiyon icra etmektedir. Din görevlilerimiz halkımızın en mahrem konuları bile rahatlıkla söyleyebileceği, en kolay ulaşabileceği insandır. Bunun için din görevlilerimizin eğitimli olması büyük önem arzetmektedir” dedi.

 

Başkanlık Uzmanı Fatma Dönmez devamla şunları söyledi: “Çocuk dinimizde emanettir, azizdir.  Hz. Peygamber, asırlar öncesinden gerek sözleriyle, gerekse muameleleriyle çocuk çocukları haklarına verdiği önemi göstermiştir.”

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Fatma Dönmez tarafından din görevlilerine verilen “Çocuk İstismarına Müdahele Eğitimi” Gölcük ve Gebze ilçelerinde düzenlenen programlarla devam etti.

24 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR