BTK’de bilim keyfi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü, Kocaelili gençlerin bilim ve teknoloji ile bağını güçlendirmeye devam ediyor. Türkiye’de bir...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü, Kocaelili gençlerin bilim ve teknoloji ile bağını güçlendirmeye devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olan Bilim ve Teknoloji Kulübü’ne öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Bilim ve Teknoloji Kulübü gençlerden ilgi görmeye devam ediyor. Kulübü geçtiğimiz günlerde Final Dershanesi öğrencileri ziyaret etti. Bilim ve Teknoloji Kulübü (BTK) hakkında bilgi alan gençler yapılan biyoloji ve kimya deneylerini de büyük bir ilgi ile izledi.

BİLİMİN KEYİFLİ YÜZÜ
Eğitmenleri ile Bilim ve Teknoloji Kulübü’ne gelen 80 kişilik gruba ilk olarak BTK hakkında bilgi verildi. Daha sonra burada bulunan atölye, kütüphane ve laboratuarlar gezdirildi. Kimya ve biyoloji laboratuarlarında yapılan deneylere katılan öğrenciler bilimin keyifli yüzüyle karşılaşmanın mutluluğunu yaşadı.

ROBOT BEĞENİLDİ
En büyük ilgiyi ise her zaman olduğu gibi robotlar gördü. BTK yetkilileri son olarak gençlere Van de Graff jeneratörünü tanıttı. Jeneratörün önüne geçen öğrenciler saçlarının uçuşmasıyla keyifli zaman geçirdi. Öğrenciler ayrıca yaz aylarında BTK’da gerçekleştirilecek uzun dönem kamplarına da katılmak istediklerini ifade etti.

21 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR