Yelken Kulübü’nde gergin kongre

1954 yılında kurulan İzmit Yelken Kulübü (İYK)’nün olağanüstü kongresi, kulüp tesislerinde yapıldı. İYK Başkanı Recep Turgay Aslan’ın yeniden aday ol...

1954 yılında kurulan İzmit Yelken Kulübü (İYK)’nün olağanüstü kongresi, kulüp tesislerinde yapıldı. İYK Başkanı Recep Turgay Aslan’ın yeniden aday olmadığı kongrede milli sporcu Hakan Yılmaz ile Güven Bozdağ’ın listeleri yarıştı. Hakan Yılmaz’ın seçime girecek olan listesini eksik olarak getirmesi kongrede gerginliğe neden oldu.

 

YILMAZ’IN LİSTESİ EKSİK

Yönetim kurulu kararı ile Turgay Aslan başkanlık görevinden çekildiği olağanüstü kongreye yelkenciler yoğun ilgi gösterdi. Kongrenin divan başkanlığı görevini İzmit Sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan üstlenirken katip üyeliklere ise İlhan Güzel ile Beliz Ateş Baltacıoğlu seçildi. Faaliyet raporları, gelir-gider tablolarının ibrazının ardından listeler okundu. Listesi eksik olan Hakan Yılmaz’ın yönetimini tamamlaması istendi. Bu karar sonrasında gergin anlar yaşandı.

 

AÇIK OYLAMA KABUL

Kongrede oylama ilk olarak açık olarak yapıldı. Güven Bozdağ’ın listesi Hakan Yılmaz’ın listesine 85’e 29 üstünlük sağladı. Gerçekleştirilen açık oylama kabul edilmedi. Bu karar sonrasında kongrede yeninden gerilim yaşandı. Uzun süren tartışmaların ardından seçimin kapalı yapılması kararı alındı. Gerginlik sürerken kapalı oylamayı iptal edildi ve açık olarak yapılan oylamanın kabul edildiği açıklandı. Güven Bozdağ’ın listesi kabul edilirken, bazı yöneticilerin kongrenin iptali için mahkemeye gideceği belirtildi.

 

GÜVEN BOZDAĞ’IN LİSTESİ

Başak Tüysüz Bozdağ

Pelin Yavalar

Naci Çine

Serkan Sakin

Koray Doğan

Süleyman Altıntaş

Murat Kambur

Berker Baltacıoğlu

 

DENETİM KURULU

Deniz Çağlar

Korkut Öz

Ali Kolburan

 

DİSİPLİN KURULU

İlker Ural

Yakup Şeker

Ercüment Tırpan

 

HAKAN YILMAZ’IN LİSTESİ

Bülent Ayberk

Ali Tezdiler

Ahmet Gök

Burak Gümüş

Doruk Kaygı

Yunus Güzelgün

Tolga Küçük

 

DENETİM KURULU

Aysun Altın

Zafer Er

Akın Koçaş

16 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR