Balkanlı öğrenciler Balkan Kültür Evi’nde buluştu

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın bursları ile Kocaeli’de okuyan Balkanlı öğrenciler hafta sonu kahvaltısında Balkan K...

BÜYÜT

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın bursları ile Kocaeli’de okuyan Balkanlı öğrenciler hafta sonu kahvaltısında Balkan Kültür Evinde buluştu.

Program Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kocaeli Uluslararası Öğrenciler Derneği ile birlikte organize edildi. Sırbistan, Yunanistan, ulgaristan, Kosova, Arnavutluk, Karadağ ve Makedonya’dan gelmiş 21 öğrenci katıldı. Balkan Kültür Evi Söyleşi odasında yapılan kahvaltıda yer sofrası kuruldu. Sofrayı dernek üyeleri ve öğrenciler birlikte hazırladılar.
İSTİŞARE TOPLANTISI
Kahvaltıdan sonra izlenen Balkan Kültür Evinde yapılan faaliyetlerle ilgili filmin ardından Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU Balkan Kültür Evi hakkında bilgi verdi. Çolakoğlu başkanlığında yapılan istişare toplantısında Bal-Türk ve Balkanlı öğrencilerin birlikte yapılabilecekleri faaliyetler hakkında tüm öğrencilerin fikir ve önerileri alındı.

BİRÇOK KİŞİ KATILDI
Toplantıda ayrıca Bal-Türk Genel Başkan Yardımcıları, Doğan Aydın, Gülşah Arkut, Yönetim Kurulu Üyeleri Doç. Dr. Selçuk Koç, Erol Meyzin, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, Gençlik Kolları Başkanı Ragıp Çavuş, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Uluslararası Öğrenciler Derneği Başkanı Mehmet Baydemir de yer aldı.

ALINAN TEMEL KARARLAR;
İstişare sonucu tüm Balkanlı öğrencilerle ayda bir defa Balkan Kültür Evin’de bir toplantı yapılması ve ülke masaları kurulmasına karar verildi. Sırbistan’ın Sancak bölgesinden gelen Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Riyad Ukiç başkan seçildi. Ülke masaları temsilcileri de kendi aralarındaki toplantılarda seçilecek. Her ülke masası da temsil ettiği ülke ile ilgili faaliyetler konusunda çalışacak.

27 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR