Sessiz Spor’a DSP’den destek

DSP Kocaeli Milletvekili adayları Yakup Kalmuk ile Tülin Keçeci Güngör, Kocaeli Sessiz Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Ziyarette engelliler için Bakanlık...

BÜYÜT

DSP Kocaeli Milletvekili adayları Yakup Kalmuk ile Tülin Keçeci Güngör, Kocaeli Sessiz Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Ziyarette engelliler için Bakanlık kurulacağı söyledi.

Demokratik Sol Parti (DSP) milletvekili adayları ve il başkanı, Kocaeli Sessiz Spor Kulübü’ne ziyarette bulundu. Engelli vatandaşların sorunlarının konuşulduğu ziyarette iktidar partisinin engelli vatandaşlara yeterince destek olmaması eleştirildi. Sessiz Spor Kulübü’ne ilk ziyareti gerçekleştiren DSP temsilcileri iktidar partisine yüklendi. 1981’de faaliyete geçen Sessiz Spor Kulübü’nün 120 üyesi bulunuyor.

ZİYARETE KATILANLAR
Ziyareti DSP İl Başkanı Çetin Çavuş, 1. Sıra Milletvekili Adayı Yakup Kalmuk, 2. Sıra Milletvekili Adayı Tülin Keçeci Güngör gerçekleştirdi. İş yerinde olması nedeniyle Kulüp Başkanı Turan Yiğit’in katılamadığı ziyarette, Kulüp yöneticileri Ramiz Gözipek, Hatip Çalapoğlu, Adnan Tiryak, Adnan Tiryakioğlu, Hasan Aktürkoğlu, Bülent Acar, Ali Dilek, Erdoğan Akman, Engin Kaya ve Tercuman Maksude Taşçı hazır bulundu.

BAKAN’A CEVAP
Ziyarette Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın engelli bir vatandaşa söylediği söz hakkında eleştiride bulunan Teknik Direktör Engin Kaya, “Kimse sağlığına güvenmesin ileride kime ne olacağını bilemeyiz” dedi. Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu kaydeden Kaya, sorunlarının çok büyük olduğunu Büyükşehir Belediyesi’nin ise kendilerine destek vermediğini vurguladı.

ENGELLİLERE BAKANLIK
İktidara geldiklerinde engelli vatandaşlar için engellilere ait Bakanlık açacaklarını söyleyen milletvekili adayı Yakup Kalmuk ise Engellilerin sorunlarının DSP’yle çözüleceğine işaret etti. Kalmuk, yerel yönetimlerle yapılması gerekenleri yapacaklarını, Bakanlık içinde kurulan komisyonlar ile engellilerin sorunlarının çözüleceğini söyledi.

21 Mayıs 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR