İhtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2010-2011 eğitim - öğretim yılında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı. Daha önceden yardıma...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2010-2011 eğitim - öğretim yılında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı. Daha önceden yardıma muhtaç olduğu belirlenen 2 bin 700 öğrenci okul ihtiyaçlarının olduğu kırtasiye setini Gebze ve İzmit Sevgi Mağazalarından aldı.   
 
ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE MALZEMESİ
Büyükşehir Belediyesi eğitime ve öğrencilere verdiği desteği her noktada sürdürmeye devam ediyor. ÖSS’de dereceye girenlere sıfır kilometre araba, SBS’de dereceye girenlere bisiklet, 6. Sınıf öğrencilerine laptop dağıtımı gibi eğitime yönelik hizmetler veren Büyükşehir kırtasiye yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürüyor. Bu amaçla 2010-2011 eğitim - öğretim yılında yaklaşık 2 bin 700 öğrenciye kırtasiye seti dağıtımı yapıldı.  
 
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER BELİRLENDİ
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen hizmet daha önce tespit çalışmalarından belirlenen ailelere verildi. Gebze ve İzmit Sevgi Mağazalarında dağıtılan kırtasiye malzemeleri ailelere gönderilen cep mesajı ile ulaştırıldı. Aileler cep telefonlarına atılan mesajlar aracılığıyla Sevgi Mağazalarına gelip çocuklarına ait kırtasiye malzemelerini aldı.
 
TEMEL OKUL İHTİYAÇLARI
Ailelerin bir nebze de olsun rahatlatan kırtasiye yardımları öğrencilerin sıklıkla kullandığı malzemelerden oluşuyor. Kırtasiye setinde defter, kalem, cetvel, sulu ve kuru boya, silgi, kalemtıraş ve okul çantası gibi temel okul ihtiyaçları yer alıyor. Ayrıca bu setler doğaya geri dönüşümü olabilen ve çevreye herhangi bir zarar vermeyen çantalarda verilmesi bir başka ilgi çeken nokta oldu.

20 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR