'Bu bir bayrak yarışıdır'

22 Mayıs tarihinde Ankara Arena’da yapılacak olan AKP II’nci olağan üstü kongresi öncesinde genel başkan adayı olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırı...

22 Mayıs tarihinde Ankara Arena’da yapılacak olan AKP II’nci olağan üstü kongresi öncesinde genel başkan adayı olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım açıklandı. Yapılan açıklamayı ilimizde AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere büyük kongre delegeleri kuru fasülyeci Saffet’in yerinde takip ettiler.

 

KEYİFLER YERİNDE

KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle sivil olarak toplantıya katılması dikkat çekti. Hep birlikte Ankara’da yapılan canlı yayını takip eden AKP’lilerin keyiflerinin yerinde olması dikkat çekti.

 

HALAT KOPTU

Bir ara KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın sohbeti dikkat çekti. Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, 19 Mayıs bayramı münasebetiyle Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun da katıldığı yürüyüş sırasında halat çekme yarışmasında kopan halatın videosunu izletti.

 

KONGRE SÜRECİ

Ankara’da yapılan açıklama da Genel Başkan adayı olarak Ulaşım Bakanı Binali Yıldırım’ın açıklanması sonrasında AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan açıklama yaptı. Ceyhan “22 Mayıs tarihinde yapılacak olan olağan üstü genel kurul da genel başkan adayı olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım açıklandı. Alınan bu karar herkes için hayırlı olsun. 5 Mayıs tarihinde Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu kendi kararı ve MKYK ile yaptığı görüşme sonrasında görevi bırakacağını açıklamıştı” dedi.

 

BAYRAK YARIŞIDIR

Ceyhan “Bu açıklama sonrasında 22 Mayıs tarihinde olağan üstü kongreye gidilmesine karar verildi. Bu açıklama sonrasında teşkilatımız çalışmalarına hız verdi. Yaptığı görev sürecinde Başbakanımız Davutoğlu’na teşekkür ederiz. Milletvekili olarak davaya devam edecektir. Bu bir bayrak yarışıdır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan sonra Başbakan’ımız Davutoğlu devr aldıysa şimdi ise Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım devr almaktadır. Bizler de Kocaeli olarak kongreye büyük katılım göstereceğiz” açıklamasında bulundu.  

 

00e27bbc-8f27-458e-95f5-e99e3d2eb493.jpg     

 

NÖBET DEĞİŞİMİ

KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “Bir çok kongre yaşadık. Bu görevler bizlere emanettir. Vatandaş tarafından emanet edilmiştir. Görev süremiz boyunca bu bayrağı taşıyacağız. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu çok çalışkan biridir. Görevini başarıyla yerine getirdi. Kendisi için hayırlı olsun. Bu davaya hizmet edene teşekkür ediyorum. Kimse unutulmayacaktır. Nöbetler değişir bu görevi devr alan gereğini yerine getirecektir” dedi.

 

KAN DEĞİŞİMİ

Ülkemizde Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmesi sonrasında fiilen başkanlık sistemine geçilmiştir diyen Karaosmanoğlu “Fiilen başlamıştır. Cumhurbaşkanımız AKP tabanından aday gösterildi. Sistemde biraz tıkanıklık var. Yeni kadro hem anayasayı değiştirecektir. Ülkemize yakışan bir anaya olacaktır. Bu eninde sonunda olacaktır. Ülkemizin önünü açan bir çalışma olacaktır. Başkanlık sistemine fiilen geçildi. Anayasal engellerin ortadan kaldırılması sonrasında sistem kendisini tamamlayacaktır. Türkiye olarak dünya ile savaşıyoruz. Sinsi bir savaş vardır. Şehitlerimiz vardır. Onların sayesinde buradayız. Çanakkale ve İstiklal mücadelesi şehitlerimizden farkları yoktur. Onların hepsi bizim evlatlarımızdır. Bizler Anadolu’ya geldikten sonra sinsi saldırılar her zaman devam etmiştir. Bu bataklık kurutulacaktır. Onun mücadelesini veriyoruz. Kongre kan tazelenmesidir” açıklamasında bulundu.

Serkan BORLAK 

19 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR