Kocaeli’de izci temsilcilerine liderlik eğitimi

Kocaeli İzcilik İl Temsilciliği’nin, İl Temsilcilik binasında izci liderlerine yönelik “İzcilikte ve hayatımızda atmış olduğumuz düğümler ve bağlar”...

BÜYÜT

Kocaeli İzcilik İl Temsilciliği’nin, İl Temsilcilik binasında izci liderlerine yönelik “İzcilikte ve hayatımızda atmış olduğumuz düğümler ve bağlar” konulu lider eğitim programı düzenlendi. Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nde 2 tahtalı lider ve eğitimci izci lideri olan Sedat Pehlivan tarafından izci liderlerine düğüm ve tesis yapım eğitimi verildi.


TECRÜBE PAYLAŞIMINDA BULUNULDU

İzci düğümleri kolay yapılan, kendiliğinden çözülemeyen ve arzu edildiğinde kolay çözülebilen bir düğüm olduğu, ipler yardımıyla düğümleri kullanarak yapabileceklerini, liderlerin bulundukları aşama itibariyle belli düğümleri bilmeleri gerektiği, düğüm atmanın sırrını, yanlış düğümün ne olduğu anlatıldı.  Ayrıca bir düğümü gerçekten öğrenip öğrenmediğini anlama yolunun onu karanlıkta atmaya çalışma olduğu, düğümü her zaman bir ışıkta atma şansına sahip olunamayacağı belirtildi.

 

BİLGİLER PRATİĞE DÖKÜLDÜ

Başlangıç için kalın bir ip veya halat kullanımının, 2 cm uzunluğunda 1 cm kalınlığında bir halatla elimizde önümüzde veya kendi bedenimiz etrafında düğümün nasıl atılacağı uygulanarak gösterildi. Dersin son kısmında tesis yapılırken kullanılan düğüm ve bağların nasıl atılması gerektiği örneklerle anlatıldı. Bayrak ve Sancak Gönderi, Havluluk, Çamaşırlık, Köprü, Geçiş Yolları ve Masa Ayağının nasıl hazırlandığı ve düğümlerinin nasıl atılması gerektiği tesis örneği olarak gösterildi.

 

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Eğitime katılan izci liderleri, il temsilciliğinin hazırlamış olduğu Tazeleme Eğitimlerinin faydalı olduğunu söyledi ve devamı konusunda il temsilcisi Tayfun Kurt’tan ricada bulundu. İl Temsilcisi Tayfun Kurt da bu eğitim çalışmalarının 2015 yılında çeşitli tarihlerde de devam edeceğini bildirdi. Katılan izci liderleri de İl Temsilciliğine ve dersi veren eğitimci lider Sedat Pehlivan’a teşekkür etti.

21 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR