Sahildeki balık lokantaları kiralandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, marina sahil bölgesinde bulunan balık lokantalarını ihaleye çıkardı. Belediye hizmet binasında Genel Sekreter Yardımcı...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, marina sahil bölgesinde bulunan balık lokantalarını ihaleye çıkardı. Belediye hizmet binasında Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş başkanlığında toplanan encümen tarafından yapılan ihalede en yüksek değer 89 bin 500 TL’de kaldı. İhalede lokantalar için bir yıllık peşinat alındı. Balık lokantaları 3 yıllığına kiraya verildi.

 

İHALEYE ÇIKILDI

Büyükşehir Belediyesi, İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde yer alan balık lokantalarıyla ilgili kiralama ihalesini gerçekleştirdi. İhalede 8 balık lokantasının 7'si kiralandı. 1 nolu lokanta 94 bin 80 lira, 2 nolu lokanta 64 bin 320 lira, 3 nolu lokanta 66 bin lira, 4 nolu lokanta 65 bin 520 lira, 6 nolu lokanta 64 bin 800 lira, 7 nolu lokanta 89 bin 400 lira, 8 nolu lokanta da 60 bin 360 lira muhammen bedelle kiraya çıkarıldı. 5 nolu lokanta ise hukuki gerekçeler nedeniyle ihaleye çıkarılmadı. Balık lokantaları 3 yıllığına kiralanırken, belediye encümen toplantı salonunda gerçekleştirilen ihalelere Feyzullah Okumuş başkanlık etti.

 

2 İŞYERİ SATILDI

Encümen komisyonu ilk olarak Gölcük Örcün'de bulunan 2 işyerini de satışa çıkardı. Açık ihale usulü yapılan satışa Kalıcı İş Merkezi'ndeki ilk işyeri için Hamide Özcan ve Barış Tekdemir katıldı. 30 bin muhammen bedelle satışa çıkarılan işyeri için açık ihale usulü 5 tur artırma yapıldı. Daha sonra kapalı zarf ile katılıcımlar tekliflerini komisyona sundu. Hamide Özcan 30 bin 495 lira teklif ederken Barış Tekdemir 30 bin 600 lira teklif sundu. İhaleyi Barış Tekdemir kazandı. Gölcük'teki bir diğer dükkan için ise tek teklif veren isim Hamide Özcan oldu. Özcan, 7 nolu kalıcı işyeri için 30 bin 500 lira teklif vererek ihaleyi aldı.

 

‘FİYATLAR FAHİŞ’

Gölcük'teki satış ihalelerinin ardından balık lokantalarının kiralama ihalesine geçildi. 1 nolu lokanta olan Mercan Balık için tek katılımcı Ahmet Doğan ve Dursun Öztürk ortaklığı oldu. Doğan ve Öztürk ihaleye Hanife Öztürk ve Durdu Doğan adına katıldı. İkili ihaleyi 94 bin 85 liraya aldı. 2 nolu lokanta olan Pelin Balıkçılık için ihaleye katılan isim ise Gürsel Güven Özbek oldu. Özbek, lokantanın yıllık kiralaması için 64 bin 321 bin lira teklif verdi ve ihaleyi aldı. Özbek, “Zaten fiyatlar fahiş. 1 lira artırıyorum” dedi.

 

RAKAMLAR YÜKSELMEDİ

3 nolu lokanta olan Olta Balık'ın sahibi Ahmet Bekil teklif verdi. Bekil, yıllık 66 bin 100 liraya ihaleyi alan isim oldu. 4 nolu lokanta olan Deniz Yıldızı için ihaleye Ali Rıza Yeşilyurt katıldı. Yeşilyurt yıllık 65 bin 550 liraya mekanını yeniden 3 yıllığına kiraladı. Daha sonra 6 nolu lokanta için Mustafa Burak Tınaz teklif verdi. Tınaz 65 bin lira teklif ederek ihaleyi kazandı.

 

KEBABİSTAN’A 2 TALİP

Tınaz'ın ardından 7 nolu lokanta için Mehmet Fatih Ünsal teklif verdi. Ünsal, 89 bin 500 lira yıllık bedelle lokantayı kiraladı. 8 nolu lokanta için ise 2 teklif verildi. CNBE Tur adına Erdoğan Karakaş-Hasan Hayri Doğan’ın katıldığı ihalede ikili Mustafa Şimşek’le yarıştı. Açık ihale usulü yapılan kiralama ihalesinde Mustafa Şimşek 3 turda ihaleden çekildi. 8 nolu lokanta olan Kebabistan'ı Erdoğan Karakaş ve Hasan Hayri Doğan CNBE Tur adına 60 bin 600 lira yıllık bedelle kiraladı.

 

TÜGVA YER KİRALADI

Balık lokantalarının ardından Yuvacık Kalıcı İş Merkezi'nde 10 nolu işyeri bin 450 liraya Suat Kumbasar'a kiralandı. Gündoğdu TOKİ Konutları'nda yer alan 5 işyeri ise Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) adına Salih Çil tarafından kiralandı. Çil 5 işyeri için toplam yıllık 15 bin 100 lira ödeyecek. Serkan BORLAK

06 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR