“Kimseye verilmiş bir sözüm yok”

Kendisi hakkında KTO Başkan Adayı Doğan Aydın tarafından, “Verdiği sözü tutacaktır” ifadeleriyle yapılan çeşitli açıklamalara tepki gösteren KTO Başka...

BÜYÜT

Kendisi hakkında KTO Başkan Adayı Doğan Aydın tarafından, “Verdiği sözü tutacaktır” ifadeleriyle yapılan çeşitli açıklamalara tepki gösteren KTO Başkanı Mustafa Efe yazılı bir açıklama yayınladı. Efe; “Kimseye verilmiş bir sözüm yok” dedi

Gazetemiz sütunlarında dün yer verdiğimiz KTO Başkan Adayı Doğan Aydın’ın açıklamalarına KTO Başkanı Mustafa Efe’den yanıt geldi. Efe tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, “Verilmiş bir sözüm yok. Söz verseydim birlikte çalıştığım arkadaşlarıma söz verirdim.

“ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK”
Anayasa Mahkemesi, oda ve borsalarda üst üste 2 dönem yönetim kurulu başkanlığı yapmış olanların, aradan 2 seçim dönemi geçmedikçe aynı göreve yeniden seçilemeyeceklerine ilişkin kanun hükmünü iptal etti. Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karar neticesinde birlikte çalıştığım arkadaşlarımızın ve odamız üyelerinin görüşlerini alarak aday olma konusunda kararımı verdim. Seçimlere girmeyi kısıtlayan hükümler de kalktığı için çalışmalarımıza başladık. Anayasa Mahkemesi’nin bu kararı vermesi ile adaylık konusunda ben de kararımı verdim.

“GÖREV YAPMAK BİR GÖNÜL İŞİDİR”
Meslek grupları ve oda/borsa meclisleri seçildikten sonra meclis ve yönetim kurulu başkanları seçilir. Diğer bir ifade ile birçok aşamada seçim süreci yaşanır. Oda ve borsa yönetimlerine demokratik bir şekilde herkes aday olabilir ve en çok oyu alan da kazanır. Odamız seçiminin her zaman olduğu gibi demokratik rekabet içinde ve olgun bir biçimde tamamlanmasını istiyoruz. Ticaret odalarında görev yapmak bir gönül işidir. Bu tür kurumların adaylık sürecinde sizi belli makamlarda görmek isteyenlerin talepleri ve beklentileri sizin kararlarınızı da etkileyebiliyor. Bu bir görevden kaçamama sorunudur. Bizim gibi görev insanlarının, insanların beklentilerini bir kenara bırakarak sorumluluktan kaçmaları mümkün değildir.

“NEYİN SÖZÜNÜ VERDİYSEK YERİNE GETİRDİK”
Doğan Aydın’a oda başkanlığı için verilmiş bir sözüm yoktur. Söz verseydim 8 yıldır birlikte çalıştığım arkadaşlarıma söz verirdim. Bugüne kadar bir saat bile bir arada olmadığımız, hiçbir ortak çalışmada bulunmadığımız bir kişiye neden bu şekilde bir söz vereyim ki? Bir yıl önce kendisi beni telefonla arayarak ikinci dönemim sonrasında kendisinin aday olmak istediğini söyledi. Ben de kendisine Odamızın her üyesi gibi aday olabileceğini, başkan seçilmek için öncelikle kendi meslek grubundan seçilmesi gerektiğini anlattım. Nitekim kendisi de adaylığını açıkladı. Biz bugüne kadar neyin sözünü verdiysek noktasına virgülüne kadar yerine getirdik. Hiç kimse bizim için sözünde durmadı ithamında bulunamaz.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”
Tüm adayların ortak paydası; bu kurum aracılığıyla memleketimize hizmet etmektir. Bu anlamda hiçbir zaman görevden kaçmadık, bundan sonra da kaçamayız. Elbette ki; bu tür hizmetlere aday olmak tüm arkadaşlarımın en demokratik hakkıdır. Aday olan tüm arkadaşlarımın da hizmet amacıyla bu yarışa katıldıklarına inancım tamdır. Kendilerine başarılar diliyorum.”

25 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR