“Küçük olsun, benim olsun mantığı yanlıştır”

AKP Milletvekili Adayı Muzaffer Baştopçu, firmalara seslenerek, “Küçük olsun, benim olsun mantığı yanlıştır. Küçük esnafın bir araya gelmesi gerekiyor...

BÜYÜT

AKP Milletvekili Adayı Muzaffer Baştopçu, firmalara seslenerek, “Küçük olsun, benim olsun mantığı yanlıştır. Küçük esnafın bir araya gelmesi gerekiyor. Güç birliği yapılmalıdır” dedi.

AKP Milletvekili Adayı Muzaffer Baştopçu kısa adı ATİK olan Aktif İş Adamları Derneği’ni ziyarette gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. ATİK Başkanı Oğuzhan Keleş, davetlerini kırmayan Baştopçu’ya teşekkür etti. Baştopçu, ziyarette gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

ULAŞIM SORUNU
Milletvekili Baştopçu ilimizdeki ulaşım sorunuyla ilgili şunları söyledi “Bu kentte doğu bir kentleşme yapılamadı. Hep üstün körü günü birlik çözümler yapılmıştır. Ne zaman AKP iktidara geldi. Bundan sonra değişmeler başladı. Bu çözüm yolları görünmektedir. Yeterli değildir. UKOME, ne yaparsanız, nasıl rahat olunur düşüncesi içerisindedir. Transit yolların açılması bunun içindir. Bulvarların yapılması bu nedenledir. Ulaşım noktasında çalışmalar yapılıyor. Raylı sistem düşünülmektedir. Toplu taşıma da neler yapabiliriz bu düşünülmektedir. Bu yönde STK’larla görüşmeler yapılıyor. Bu ortak akılla çözülebilir”.

TOPACA ŞANS
“Sağlık alanında önemli yatırımlar yapıldı” diyen Baştopçu, “Başbakanımız İstanbul ve Kocaeli’ye özel davranmıştır. Sağlık alanında önemli yatırımlar yapılmıştır. Köyleri geziyoruz. Büyük memnuniyet vardır. Bu da Büyükşehir belediyesinden kaynaklanıyor. Kocaeli Valisi Ercan Topaca yerel yönetimler yasalarını oluşturulmasında büyük özveri göstermiştir. Bununla birlikte bu kentte görev alması büyük bir şanstır. Kent düzenleme yasalarının hepsi çıktı. 22 dönemde bin yasa çıkmıştır. Bankalar yasası bizim dönemimizde çıktı. Hedefimiz 2023’tür.” açıklamasında bulundu.

KADRO AÇIĞI
Baştopçu, “Sağlık personeli bakımından eksiklerimiz var. Okul konusunda fazla eksiğimiz kalmadı. Kocaeli başarıda yükselmesini istiyoruz. Bizim kadro sorunumuz vardı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminde kadrolar konusunda büyük sıkıntılar yaşadık. Bu kadroları elde edemedik. Eğitim, sağlık, polis, öğretmen kadroları yeni yeni elde edilmeye başlandı” dedi.

İŞSİZLİK SORUNU
Baştopçu, işsizlikle ilgili soruya şu cevabı verdi “İşsizlik büyük sıkıntıdır. Çarkın dönmesi durumunda işsizlere iş bulacaksınız. Yüzde 9.8 – yüzde 13.12 bandında işsizlik gidip gelmektedir. Dünyada büyük bir sorundur. Bütün dünyada yaşanan gelişmeleri biliyorum. Bu kriz öyle büyük sorunlara yol açtı ki anlatmakla bitmez. Herkes etkilenmektedir. Bir çok ülke zor durumda kaldı. Global kriz dünyayı vurdu. Başbakanımız demişti teğet geçti. Teğet dahi geçmedi. Kriz iş adamlarına yeni yön göstermiştir. Ortadoğu ticaretine ilişkiler başladı. Kocaeli önemli bir kent durumundadır. Marka olma noktasında bilinç olmaya başladı. Açılımlar yapılmalıdır. Zamanında değerlendirme yapılmalıdır. Fırsat kaçarsa daha fazla efor ve enerji sarf edersiniz” değerlendirmesinde bulundu.

TOKİ SORUNU
TOKİ’nin özel sektörü engellediği eleştirilerine Baştopçu, “Sosyal projeleri yaparken büyük gayret gösteriliyor. Özel sektörden sosyal projeleri yapmalarını bekleyemeyiz. TOKİ bir yasayla Başbakanlığa bağlandı. Erdoğan Bayraktar ile görüşmelerimiz oluyor. Yaşadıkları sorunları anlatıyorlar. TOKİ lüks villada yapıyor. Gelir paylaşımı sistemi kuruluyor. İsteyen istediği zaman girer. Küçük firmalar bir araya gelmelidir. Birlikte iş yapılamıyor. Küçük olsun, benim olsun mantığı yanlıştır. Güç birliği yapılmalıdır. TOKİ önerilere açıktır. Sosyal proje bunun içerisinde ağırlıktır. Güç birliği bir çok ilde uygulanmaktadır. ABD – ÇİN ortağı firmalar var” dedi.

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR